Sürekli glikoz izlenmesi

Sürekli Glikoz İzleme

Glikoz denetimi nedir?

Glukoz izlemesi nedir? Sürekli glikoz izlemesi nedir ?; Suni bir pankreasa ne gibi umutlar var ?; Unutulmaması Gereken Hususlar;

Birçok organizasyon, hastalara ve tıp profesyonellerine destek sağlar. Diyabet Hastalıkları Organizasyonlarının tam listesini görüntüleyin (PDF, 293 KB).

Şeker hastalığı, diyabetli kişilerin hastalığı yönetmesine ve ilişkili sorunlardan kaçınmasına yardımcı olur. Bir kişi yiyecek, fiziksel aktivite ve ilaçlarla ilgili kararlar almak için glükoz izlemesinin sonuçlarını kullanabilir. Glikoz düzeylerini kontrol etmenin en yaygın yolu, bir kan örneği elde etmek için bir otomatik parmak uçlu cihaz ile bir parmak ucunu sallamayı ve ardından kan örneğinin glikoz seviyesini ölçmek için bir glikoz sayacı kullanmayı içerir.

Diyabetli kişiler tipik olarak bir kan örneği almak için bir bağlama aparatı ve numunedeki glikoz seviyesini ölçmek için bir glikoz sayacı kullanır.

Birçok glikoz sayacı türü mevcuttur ve hepsi doğru kullanıldığında doğru ve güvenilirdir. Daha fazla bilgi için www.diabetes.org adresindeki American Diabetes Association’ın yıllık kaynak kılavuzuna bakın. Bazı ölçüm cihazları, parmak ucundan, üst kol, ön kol veya uyluk gibi daha az hassas bölgeden alınan bir kan örneği kullanır.

Sürekli glikoz izlemesi nedir?

Bir CGM sistemi; Bir insülin verme sistemi; Glikoz düzeylerindeki değişikliklere dayalı olarak insülin vermeyi ayarlayarak “döngüyü kapatan” bir bilgisayar programı

Sürekli glikoz izleme (CGM) sistemleri, doku sıvısındaki glikoz seviyelerini kontrol etmek için derinin altına yerleştirilen küçük bir sensör kullanır. Sensör birkaç günden bir haftaya kadar yerde kalır ve daha sonra değiştirilmesi gerekir. Bir verici, gofret seviyeleri hakkında radyo dalgaları vasıtasıyla sensörden pager benzeri bir kablosuz monitöre bilgi gönderir. Kullanıcı cihazları programlamak için bir kan şekeri ölçer ile kan örneklerini kontrol etmelidir. Halihazırda onaylanan CGM cihazları standart kan şekeri ölçüm cihazları kadar doğru ve güvenilir değildir, kullanıcılar tedavide değişiklik yapmadan önce bir metre ile glikoz seviyelerini doğrulamalıdır.

Şeker hastalığına yakalanan kişilere diyabet hastalarının tedavisinde yardımcı olur ve bununla bağlantılı sorunları önler. Glikoz düzeylerini kontrol etmenin en yaygın yolu, bir kan örneği elde etmek için bir parmak ucunu daldýrmak ve numunedeki glikoz seviyesini ölçmek için bir glikoz sayacýný kullanmaný gerektirir .; Sürekli glikoz izleme (CGM) sistemleri, doku sıvısındaki glikoz seviyelerini kontrol etmek için derinin altına yerleştirilen küçük bir sensör kullanır. Bir verici kablosuz bir monitöre glikoz ölçümleri gönderir .; Mekanik cihazlara dayanan suni bir pankreas, CGM sistemi, insülin verme sistemi ve insülin vermeyi glikoz düzeylerindeki değişikliklere göre ayarlamak için bir bilgisayar programı içermektedir.

CGM sistemleri dakikada bir kez sıklıkla glikoz ölçümleri yapar. Ölçüler bir kablosuz monitöre iletilir.

CGM sistemleri geleneksel glikoz izlemeden daha pahalıdır, ancak daha iyi glikoz kontrolü sağlayabilirler. Abbott, DexCom ve Medtronic tarafından üretilen CGM cihazları ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından onaylanmıştır ve reçeteyle satılmaktadır. Bu cihazlar, glikoz seviyeleri 5 dakikalık veya 1 dakikalık aralıklarla görüntülenen gerçek zamanlı glikoz düzeyleri ölçümleri sağlar. Kullanıcılar, glikoz seviyeleri çok düşük veya çok yüksek olduğunda onları uyaracak alarmlar ayarlayabilir. Modellerden eğilimlerin izlenmesi ve analizi için verileri cihazlardan bir bilgisayara indirmek için özel yazılımlar mevcuttur ve sistemler, monitör ekranında trend grafikleri gösterebilir.

Ek CGM cihazları geliştirilmekte ve test edilmektedir. Bu monitörler ve yeni ürünlerin onaylandıktan sonra daha fazla bilgi edinmek için, 1-888-INFOernment (463-6332) numaralı telefonu arayınız veya wwwernment / MedicalDevices / default.htm adresinden arayınız.

CGM sistemleri kullanan insanlar glikoz düzeylerindeki desenleri ve eğilimleri görmek için verileri bir bilgisayara indirebilirler.

Mevcut insülin terapisinin sınırlamalarını aşmak için, araştırmacılar uzun zamandır yapay pankreas geliştirerek glikoz izlemini ve insülin iletimini bağlamaya çalışıyorlar. Suni bir pankreas, mümkün olduğunca sağlıklı pankreasların kan şekeri seviyelerindeki değişiklikleri algılama biçimini taklit edecek ve uygun miktarda insülin salgılaması için otomatik olarak tepki veren bir sistemdir. Bir tedavi olmasa da yapay bir pankreas diyabet bakımını ve yönetimini önemli ölçüde iyileştirme ve kan şekerinin izlenmesi ve yönetilmesi yükünü azaltma potansiyeline sahiptir.

Mekanik cihazlara dayanan suni bir pankreas, en az üç bileşen gerektirir

Son teknolojik gelişmelerle, döngüyü kapatmaya yönelik ilk adımlar atıldı. Bir CGM sisteminin bir insülin pompası olan ilk MiniMed Paradigm REAL-Time Sistemi ile eşleştirilmesi yapay bir pankreasa değil, mevcut en gelişmiş teknolojiyi kullanarak glikoz izlem ve insülin verme sistemlerine katılmanın ilk adımıdır.

Suni bir pankreas için umutlar nelerdir?

Ulusal Diyabet ve Sindirim ve Böbrek Hastalıkları Enstitüsü) ve diğer hükümet bileşenleri), birçok hastalık ve koşula ilişkin araştırmalar yürütür ve destekler.

Nedir bunlar ve sizin için doğru mudur ?; Klinik araştırmanın bir parçasıdır ve tüm tıbbi gelişmelerin kalbinde yer almaktadır. Hastalığı önlemek, tespit etmek veya tedavi etmek için yeni yollara bakın. Araştırmacılar aynı zamanda, kronik hastalıkları olan kişilerin yaşam kalitesini yükseltmek gibi bakımın diğer yönlerine bakmak için de kullanmaktadırlar. Sizin için doğru olup olmadığını öğrenin.

Ne var açık? Şu anda açık olan ve işe alım olanakları www.ClinicalTrials adresinde görülebilir.

Bu bilgi, ilaçlarla ve öngörülen hallerde tedavi ettikleri koşullarla ilgili içerikler içerebilir. Hazırlandığında, bu içerik mevcut en güncel bilgileri içermektedir. Güncellemeler veya herhangi bir ilaçla ilgili sorularınız için 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) no’lu ABD Gıda ve İlaç İdaresi ile temasa geçin veya wwwernment adresini ziyaret edin. Daha fazla bilgi için doktorunuza danışın.

USernment herhangi bir ticari ürünü veya şirketi onaylamaz veya onaylamaz. Bu belgede görünen ticari, tescilli veya şirket adları, sağlanan bilgiler bağlamında gerekli görüldükleri için kullanılır. Bir ürün belirtilmemişse, ihmal ürünün yetersiz olduğuna işaret etmez veya ima eder.

Onlar teşekkür etmek istiyor; William V. Tamborlane, M.D., Yale Üniversitesi

Unutulmaması Gereken Hususlar

Aralık 2008