soğuk algınlığı ilacı ve tedavisi: ne zaman? ne? Nasıl?

Eğer kötü bir soğuk ile koyulur? onunla gitmek tıkanıklığı yoktur çaresi, ancak ilaçların çok hapşırma, öksürme gelen bazı rahatlama verebilir ve.

ortalama kişi soğuk algınlığı hakkında inandığı söz konusu olduğunda, bir eczane raf soğuk algınlığı ilaçları gibi birçok yanlış anlama var gibi görünüyor. Ve şimdi kış soğuk algınlığı ve grip sezonu tüm hızıyla olduğunu, bize ayarlamak için, Thomas Tallman, DO, Cleveland Clinic bir acil tıp hekimi ve soğuk algınlığı ve grip uzmanı döndü – ve – düz önlenmesi ve tedavisi .

Burada yardım için ararken bilmeniz gerekenler.

Bir dekonjestan veya antihistaminik almalı mıyım?

Seni rahatsız eden ne bağlıdır. senin burun ve sinüsler kadar doldurulmuş ise, bir dekonjestan yardımcı olabilir. Sen tek başına kullanabilir veya bir antihistamin ile birleştirebilirsiniz. Unutmayın, olsa da, kalp atış hızınızı artırabilir ve anksiyete neden ya da zor uykuya yapabilir.

Eğer burun akıntısı varsa veya hapşırma varsa, bir antihistamin deneyin. Bazı türleri uykulu yapabilir, hangi difenhidramin olabilir. Eğer sürücü veya makine kullanmanız gerekiyorsa dikkatli olun. Ayrıca olarak uykulu yapmazlar sedatif-olmayan antihistaminikler, deneyebilirsiniz.

Ağız antihistaminikler başka yaygın yan etkisidir.

ben yüksek tansiyon varsa dekonjestan almak güvenli mi?

Böyle psödoefedrin ve fenilefrin olarak dekonjestanlar, kan basıncını ve kalp hızını artırabilir. Eğer yüksek tansiyon varsa, bu sizin için doğru olanı bulmak için doktorunuza veya eczacınıza kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Ayrıca, Coricidin HBP olarak dekonjestan serbest soğuk ilaçları, deneyebilirsiniz.

derinlemesine bilgi için, dekonjestanlar ve antihistaminikler üzerinde ‘ın makalesine bakın.

Ne kadar sıklıkla tıkanıklığı için burun spreyleri kullanabilirsiniz?

Bunlar tıkalı burun açmak için hızlı çalışır. Eğer arka arkaya en fazla 3 gün boyunca onları kullanmak Ama eğer daha önce olduğundan daha yukarı dolması sona erebilir. Doktorlar “geri tepme etkisi.” Diyoruz

burun dekonjestan bazı yan etkileri uykuya, huzursuzluk ve sıkıntı çiş düşen zor anlar yaşıyoruz.

Bir tuzlu su yerine burun dekonjestan sprey deneyebilirsiniz. Daha yavaş çalışır, ancak bir rebound etkisi olmadan burun mukus gevşetmek olabilir.