sirkadiyen ritim bozuklukları: vardiyalı çalışma, jet lag, ve daha fazlası

Uyku Bozukluğu Eğilimler

biyolojik süreçlerin (yaklaşık) 24 saat döngüsünü düzenleyen “iç vücut saati” verilen bir isim – sirkadiyen ritim bozuklukları kişinin sirkadiyen ritim aksamalar vardır. vadeli sirkadiyen anlamıyla gün etrafında ortalama Latince kelimeler geliyor. Bu 24 saatlik döngüsü ile bağlantılı beyin dalga aktivitesi, hormon üretimi, hücre rejenerasyonu ve diğer biyolojik faaliyetleri desenleri vardır.

sirkadiyen ritim gibi biz uyurken olarak uyku alışkanlıkları belirlemede önemlidir ve biz uyandığımda, her 24 hours.The, normal sirkadiyen saat 24 saat içinde aydınlık-karanlık döngüsü tarafından belirlenir.

Jamesha Edwards, 32, uykusuz gecelere yabancı değildi. Kocası, Lionel, 40, onun horlama o kadar gördüm. “Horlama kadar yüksek sesle,” diye açıklıyor. “Ve gerçekten korkutucu. O [genellikle] nefes nefese ve o havayı almak için çalışıyordu çünkü uykusunda savaşıyordu.” . Edwards, Pottstown, Pa yaşayan bir satış temsilcisi, kocasının sağlığına endişesi ve huzur ve sakinlik arayışı içinde kendi yatak odasından dışarı zorla uyanık oturan arasında dönüşümlü olarak; Onun tanıdık bir hikaye. A Milli Uyku Vakfı …

Sirkadiyen ritim bozuklukları gibi birçok faktöre neden olabilir