sarsıntı (travmatik beyin yaralanması): belirtileri, nedenleri, tedavileri

Travmatik beyin hasarının en yaygın ve en az ciddi tip bir sarsıntı denir. kelimesi anlamına gelen Latince concutere, gelen “şiddetle sallamak.”

importan; Raporda Otozomal Dominant Porencephaly Tip I ana başlığı beklenen adı değil mümkündür.

Eğer bir sarsıntı vardı varsa nasıl anlarım? Her zaman ciddi mi? Ve sen bir sarsıntı varsa ne yapmalıyım? İşte sarsılmaların ilgili bazı önemli soruların yanıtları bulunmaktadır.

sayısız Cumartesi sabahı çizgi film görüldüğü gibi, bir sarsıntı en sık ani direkt darbe nedeniyle veya baş tümsek.

Beyin yumuşak doku yapılır. Bu omurilik sıvısı ile yastıklı ve kafatası koruyucu kabuk kaplı oluyor. Eğer bir sarsıntı sürdürmek zaman, darbe beyin sarsıntı olabilir. Bazen, tam anlamıyla başınızın etrafında hareket etmek neden olur. Travmatik beyin yaralanmaları sinirlere morarma, kan damarları zarar ve yaralanmalara neden olabilir.

Sonuç? Beyniniz normal çalışmıyor. Bir sarsıntı yaşadı ettiyseniz, vizyon size dengeyi kaybedebilir ya da bilinçsiz düşebilir, bozulabilir. Kısacası, beyin karıştırılır. Bugs Bunny genellikle yıldızlı gördüm bu yüzden.

onların başları vücutlarının geri kalanına kıyasla orantısız büyük olduğundan, beyin sarsıntısı sıklıkla küçük çocuklarda görülür. Çocuklar ergenlik girerken, onlar hızlı boy ve kilo artışı yaşarsınız. Her iki yetişkinlere göre kazalara onları daha yatkın hale faktörlerdir.

Bir çocuğun beyin sarsıntısı varsa, bir yetişkin ilk 24 saat için onu ya da onun izlemelidir. Bu davranış değişiklikleri izlemek için önemlidir. Küçük çocuklar, özellikle, tümüyle duygu ne iletişim mümkün olmayabilir, nedenle yakından izlemek için kritik öneme sahiptir. Bir doktora danışmadan bir çocuğa, kanamaya neden olabilir aspirin dahil olmak üzere ilaçlar, vermeyin.

Beyin sarsıntısı teşhis etmek zor olabilir. Eğer başınızın üzerinde görünür bir kesim ya da morluk olabilir rağmen, gerçekte bir sarsıntı göremiyorum. İşaretler yaralanma sonrasında günlerce ya da haftalarca görünmeyebilir. Sadece ikinci son Bazı belirtiler; Diğerleri oyalanmak olabilir.