Randevu için hazırlanan çocuklarda doğuştan kalp kusurları

Ne yapabilirsin

Doktorunuzdan ne bekleyebilirsiniz

Çocuğunuz hayatı tehdit eden bir kalp kusuruna sahipse, muhtemelen doğumdan hemen sonra veya hamilelik sırasında rutin muayene sırasında doğumdan önce tespit edilecektir.

Çocuğunuzun bebeklik çağında ya da çocukluğunda daha sonra kalp kusurlu olduğundan şüphelenirseniz çocuğunuzun doktoruyla konuşun. Bazı kalp kusurlarının kalıtsal olma eğiliminde olması nedeniyle, çocuğunuzun semptomlarını tanımlamaya ve bir aile tıbbi hikayesi hazırlamaya hazır olun.

Çocuğunuzun doktoru, doğumda bir kalp kusurunun oluşması için bir risk faktörü olabileceği halde, çocuğun annesinin herhangi bir tıbbi durumunun olup olmadığını veya hamileyken herhangi bir ilaç veya alkol kullanıp kullanmadığını bilmek isteyebilir.

Doktorunuzla olan zamanınız sınırlıdır, bu nedenle bir soru listesi hazırlamak, zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olabilir. Aşağıdaki soruları sormak isteyebilirsiniz

Doktorunuz size bir takım sorular soracaktır. Onlara cevap vermeye hazır olmak, daha fazla vakit geçirmeyi düşündüğünüz noktaların üzerinden geçmek için zaman ayırabilir. Doktorunuz sorabilir