ölçek, belirtileri, tedavi: HIV / AIDS nedeniyle demans

zihinsel süreçlerin düşüş HIV enfeksiyonu sık görülen bir komplikasyondur.

CD4 + sayısı / mikrolitre az 200 hücre düşer gibi AIDS demans kompleksi genellikle oluşur. Bu AIDS ilk belirtisi olabilir. derece aktif antiretroviral tedavi (HAART) gelişiyle, ADC sıklığı azalmıştır. HAART önlemek veya HIV enfeksiyonu olan kişilerde AIDS demans kompleksi başlamasını geciktirebilir sadece, o da zaten ADC olan kişilerde zihinsel fonksiyonunu artırabilir.

AIDS demans kompleksi değil hastalığın seyrinde sıklıkla meydana gelen fırsatçı enfeksiyonlar tarafından, HIV virüsü kendisi neden olur. Biz tam olarak nasıl virüs zarar beyin hücrelerini bilmiyorum.

HIV çeşitli mekanizmalar yoluyla beyne etkileyebilir. Viral proteinler doğrudan veya beyin ve omurilik inflamatuar hücrelerin enfekte sinir hücrelerine zarar verebilir. HIV sonra sinir hücrelerine zarar ve devre dışı bırakmak için bu hücreleri neden olabilir. HIV genelleştirilmiş kronik hastalığa neden iltihabı, hafıza sorunlarına neden görünür, yaşlanma süreçleri, kalp hastalığı ve diğer hastalıkları hızlandırdı.

AIDS demans kompleksi davranış, hafıza, düşünme ve hareket etkileyebilir. İlk başta, belirtiler hafiftir ve gözden kaçabilir, ama yavaş yavaş zahmetli olur. belirtiler kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterir.

Erken bunama belirtileri şunlardır

Başlangıçta ince hastalık gibi daha ciddi belirtiler ilerleyebilir

HAART olmadan, bu belirtiler yavaş yavaş kötüleşir. Bunlar kişinin kendi çevresinin en az bilince sahip ve etkileşim aciz olduğu bir bitkisel yol açabilir.