öksürükotu

Yaygın isimler: Söğüt ağacı, aynı zamanda coughwort, feuilles de tussilage (Fr.), at kuyruğu, huflattichbälterter (Almanya) ve kuandong hua olarak bilinir.

Etkinlik güvenliği derecelendirmesi

ÒÒ … Ethno ya da diğer etkinlik kanıtları.

Güvenlik derecelendirmesi

Sütunuotu, etli, yünlü yaprakları olan, az gelişmiş, uzun ömürlü bir malzemedir. Asteraceae (papatya) ailesinin bir üyesi, yulaf ezmesi, ilkbaharda çiçek açan sarı altın sarı bir çiçek kafa üretir. Kök ölünce, ayak parmağı şeklindeki yapraklar görünür. Bitki Avrupa’ya özgü fakat aynı zamanda Birleşik Devletler ve Kanada genelinde kumlu bölgelerde yaygın olarak yetişiyor. Coltsfoot, Balkanlar, Doğu Avrupa’daki (Bulgaristan, Çekoslovakya, Macaristan, Polonya, eski Yugoslavya) yabani bitkilerden ve İtalya’dan toplanmaktadır. Ayrıca yüzyıllardır Çin halk tıbbının bir parçası olmuştur. İpeksi tohumları bir zamanlar minder ve yastıklar için doldurma olarak kullanıldı. Bir kez karpuz özütleri şekerlemeler için aroma olarak kullanılıyordu.

Tussilago’nun Latince isminin bir parçası olarak, karpuz, antitussif olarak bilinir. Biberon, çiçek ve yapay pençe geleneksel tıbpta kuru öksürük ve boğaz tahrişi için uzun süredir kullanılmaktadır. Bitki, Çin bitkisel tıbbında öksürük, astım ve akut ve kronik bronşit gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisinde özel olarak kullanılmaktadır. Ayrıca solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisi için birçok Avrupa ticaret bitkisel preparatının bir bileşenidir. Boğaziçi boğazları yatıştırmak için uzun süren Coltsfoot müstahzarları kullanılmıştır. Müsilaj muhtemelen bitkinin sersemlik etkisinden sorumludur. Karpuz içeren bir karışım, öksürük ve hırıltılı solunum tedavisi için içilir, ancak duman potansiyel olarak rahatsız edicidir. Tutkal yanarak yok edilir; Bitkiyi içmek ya da suyun içine batmış yaprakların buharlarını teneffüs etmek, herhangi bir derecede semptomatik iyileşme sağlamayacaktır. Bunun yerine, duman mevcut solunum koşullarını daha da kötüleştirebilir. Bununla birlikte, bir kaynak astımdan kurtulmaya yardımcı olmak için tıraşlı bir sigara biçiminde topal halde bahseder. Otlar karışımı olan Coltsfoot, iyileşmekte olan astımlı hastalarda değerlendirildi ve hava yolu obstrüksiyonunun azaltılmasında kullanışlı bulundu. Aşağıdan başak için kullanılan koşullar bronşit, larenjit, boğmaca, grip ve akciğer tıkanıklığıdır. Göğüs hastalıklarının tedavisinde kullanılan en popüler Avrupa ilaçlarından biridir. Tüm erken referanslar, karpuz ağacının müsilatının yatıştırıcı boğaz ve ağız tahrişine yararlı olduğunu vurgular. Araştırmalar, yelkenli altının anti-inflamatuar etkisi hakkında çok az veya hiç klinik veri ortaya koymuyor. Pottsız toksisitesi nedeniyle, kara ayak, bazı ülkelerde yasal kısıtlamalara tabidir.

Ham petrolün 4.5 ila 6 g / gün’ünün tarihi kullanımı belgelenmiştir.

Hepatotoksik (karaciğere toksik) içeriğinden dolayı, pirolizidin alkaloidleri, iç kısım kullanımı iç kullamm için tavsiye edilmez.

Belirgin advers etkiler (hepatotoksik pirolizidin alkaloidleri, ölümcül hepatik veno-okluzif hastalık, altta yatan etkiler riski). Kullanmaktan kaçının.

Kimse belgelenmemiş.

Allerjik reaksiyonlar meydana gelebilir.

Coltsfoot’un FDA tarafından “tanımlanmamış güvenlik” sınıflandırması vardır. Bitkinin uzun süreli kullanımından kaçının; Kan basıncını artırabilir ve kanserojenlik, hepatotoksisite veya mutajenite riski oluşturabilir.

Referanslar