Miyopi için kornea içi halka implantlar (miyop)

Kornea içi halka implantlar kornea denilen gözün ön kısmında açık, kubbe şeklindeki çıkıntı içine implante edilebilir plastik net parçalarıdır. İmplantlar korneayı düzleştirmek ve Miyopi azaltır. implantlar hilal veya yarım çember şeklindedir ve. Eğer lokal anestezi aldıktan sonra, iki implant kornea kenarları boyunca, her gözün eklenir. Bu kornea orta kısmı kapsamaz.

enfeksiyon; Parlama veya haleler; Gece görme problemleri; Aşırı düzeltme veya Yetersiz düzeltme.

kornea içi halka implantların cerrahi ekleme ayaktan tedavi bazında yapılır. Bu hastanede gece kalmak zorunda değilsiniz demektir. İmplantların görsel efektler hemen bulunmaktadır.

ameliyattan sonra göz bir yama veya kontakt lens takmak olabilir ve ağrı ilaç için reçete alabilirsiniz. Birisi ertesi gün geri cerrahın ofisine ev ve sonra götürmek gerekir. Bu ikinci ziyaret sırasında, cerrah göz incelemek ve enfeksiyonu önlemek ve iltihaplanmayı azaltmak için göz damlaları reçete edecektir. Daha izlem ziyaretleri genellikle bir sonraki hafta ve daha sonra ameliyat sonrası ilk yıl boyunca, gereklidir.

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) erişkinlerde yaş 21 ve hafif miyopluk yaşlı olan vizyon istikrarlı olmuştur hafif veya hiç astigmatizma (1 diyoptrinin veya daha az) olması (1 ila 3 diyoptri) ve kullanım için kornea içi halka implantlar onayladı en az 1 yıl. Kornea içi halka implantlar da (örneğin, keratokonus ve kornea incelmesi gibi) korneanın bazı hastalıkları tedavi etmek için kullanılabilir.

Kornea içi halka implantlar hafif Miyopi düzeltmek için çok etkili olduğu görülmektedir. kornea içi halka implantlar 88 100 kişiden, eklenen yaptıktan sonra bir yıl 20/40 veya daha iyi (gözlük veya kontakt lens olmadan) düzeltilmemiş bir vizyonu vardı. 1

Onlar okudu veya orta veya ağır Miyopi tedavisinde kullanılmak üzere onaylanmamıştır. kornea içi halka implantların uzun dönem sonuçları hakkında hiçbir bilgi yoktur.

kornea içi halka implantların komplikasyonları içerebilir

kornea içi halka implantlar uzun vadeli riskler varsa Uzmanlar henüz bilmiyoruz.

kornea içi halka implantlar lazer cerrahisi üzerinde olması bir avantaj prosedürü her zaman kaldırılabilir halkaya sahip ters olabilir olmasıdır.

Eğer Miyopi iyileştirmek için ameliyat olan hakkında düşünüyorsun, kornea içi halka implantlar, göz içi lens implantları, PRK, LASIK ve radyal keratotomi dahil tüm seçenekleri, düşünün. doktorunuzla bu seçenekler hakkında konuşun.

Ameliyat bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ameliyat için hazırlamak yardımcı olur.

Kojima T, ve ark. (2009). Düşük ve yüksek miyopi için kornea içi halka segmentleri. M Yanoff, JS Duker, ed. Göz, 3. ed., Pp. 181-185 içinde. Edinburgh: Mosby Elsevier.

Kathleen Romito, MD – Aile Tıp Teknisyenliği; Christopher J. Rudnisky, MD, MPH, FRCSC – Oftalmoloji

9 Eylül 2014