Meme kanseri yorgunluk mücadele ve yorgun hissediyorum

Eğer meme kanseri için tedavi alıyorsanız yaparken biraz yorgunluk var olasıdır. Bunun için en yaygın yan hastalığın etkileri ve tedavileri biri.

Doktor bize eşim, Chris söyledim Nisan 2002’de, ağzımdan ilk iki kelime “Ah” ve dört harfli bir kelime vardı, meme kanseri vardı. Bu tür bir şey diğer insanlara değil, bize olur – Ben şok ve güvensizlik hissettim. tüm bakıcılara yapmak, artı bir yaşam sağlamak – Ben bu nasıl ele alabileceğinizi hiçbir fikri yoktu. Hemen, benim tutum “Daha iyi olsun onu iş, ve her şeyi yapmak benim işim.” Oldu Ama yine de imkansız gibi görünüyordu; olarak çıktı, Chris evre 3 meme kanseri vardı ve …

Yorgunluk bile iyi uyku, gitmez enerji veya tüm vücut yorgunluk günlük eksikliğidir. Normal, günlük şeyler yapıyor sizi tutabilir ve bu yaşam kalitesini etkiler. Bazen bir ay veya daha kısa süreli anlamına gelen “akut” var. Diğer durumlarda “kronik” var ve 6 ay veya daha uzun kadar sürer. Genellikle, aniden gelir ve tedaviniz ile bitti sonra da devam edebilir.

Burada enerji arka biraz olsun yardımcı olacak ipuçları ile birlikte bunun için bazı olası nedenleri vardır.

hastalığın kendisi sorun olabilir. Tümör hücrelerinin normal hücrelerden kalori ve besin çalmak ve bu kadar izin gibi gözükmüyor yorgunluk yol açar.

Tedaviler da yorgunluğa neden olabilir

Kemoterapi. Herhangi bir kemo ilaç yorgunluk var neden olabilir. diğerleri tedavi boyunca ve hatta sonrasında da söylüyorlar iken, bazı kişilerde bir kaç gün sürer.

Radiatio; Size zamanla kötüleşir eğilimindedir yorgunluğu verebilir. Bu genellikle tedavi durduktan sonra 3 ila 4 hafta sürer, ancak 3 aya kadar devam edebilir.

Hormon tedavisi östrojen vücudu mahrum ve bu tedaviniz veya daha uzun boyunca sürebilir yorgunluğa yol açabilir.

Kemik iliği nakli. Bu tedavi agresif formu size 1 yıla kadar süren bir enerji günlük eksikliği verebilir.

Hedeflenen tedavi. Bu ilaçların yüksek miktarlarda uzun süreli yorgunluğuna neden olabilir.

Kombinasyon tedavisi. birbiri ardına birden fazla kanser aynı anda tedavi ya da getting da dikkatsiz duygu şansınızı artırır.

Cerrahi. Herkesin farklı oranlarda ameliyat kurtarır. Bu aynı zamanda bazı günlük tükenme neden olabilir.

Kanser tedavileri anemi, vücudun hücrelerinin ihtiyaç duydukları oksijeni alamadım bir kan bozukluğu neden olabilir.