Magnezyum sitrat

Magnezyum, magnezyum eksikliği olan bireyler için bir besin takviyesi olarak kullanılır. Dengeli bir diyet genellikle bir kişinin ihtiyacı olan tüm magnezyumu sağlar, ancak magnezyum takviyeleri hastalık veya belirli ilaçlarla tedavi nedeniyle magnezyum kaybı olan hastalar tarafından gerekebilir.

Magnezyum Sitrat için Kullanır

Magnezyum eksikliği sinirlilik, kas güçsüzlüğü ve düzensiz kalp atışına neden olabilir.

Enjekte edilebilir magnezyum yalnızca bir sağlık uzmanının gözetiminde veya yetkisi altında verilir. Bazı oral magnezyum preparatları sadece reçeteyle kullanılabilir. Diğerleri reçetesiz kullanılabilir.

Sağlığınız için, dengeli ve çeşitli bir diyetle beslenmeniz önemlidir. Sağlık profesyonelinizin tavsiye edebileceği herhangi bir diyet programını dikkatle izleyin. Özel beslenme vitamin ve / veya mineral gereksinimleriniz için, uygun gıdaların bir listesi için sağlık uzmanınıza danışın. Diyetinize yeterli miktarda vitamin ve / veya mineral almadığınızı düşünüyorsanız, bir diyet ekini almayı seçebilirsiniz.

Magnezyumun en iyi beslenme kaynakları, yeşil yapraklı sebzeler, fındık, bezelye, fasülye ve tahıldan veya dış tabakaların çıkarılamadığı hububat tanelerini içerir. Suyun yumuşak suyundan daha fazla magnezyum içerdiği tespit edilmiştir. Yüksek yağlı bir diyet, daha az magnezyumun emilmesine neden olabilir. Pişirme, yiyeceklerin magnezyum içeriğini azaltabilir.

Gerekli magnezyumun günlük miktarı çeşitli şekillerde tanımlanır.

Magnezyum için önerilen milimetre (mg) günlük normal alım miktarı genellikle aşağıdaki gibi tanımlanır

Bir reçetesiz bir diyet ekini alıyorsanız, etikette dikkatli olunan önlemleri okuyun ve uygulayın. Bu takviyeler için aşağıdakiler düşünülmelidir

Diyetin Önemi

Bu grupta veya diğer ilaçlarda ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar boyaları, koruyucuları veya hayvanlar gibi başka alerji türleriniz varsa ayrıca sağlık profesyonelinize de söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Çocuklarda normal günlük önerilen miktarların alınmasıyla ilgili sorunlar bildirilmemiştir.

Yaşlı erişkinlerde normal günlük önerilen miktarların alınmasıyla ilgili sorunlar bildirilmemiştir.

Araştırmalar, yaşlı erişkinlerin genç yetişkinlerden daha düşük kan seviyelerine sahip olduğunu göstermiştir. Sağlık uzmanınız bir magnezyum takviyesi almanızı tavsiye edebilir.

Hamileliğiniz sırasında yeterli miktarda vitamin ve mineral aldıysanız ve hamilelik boyunca doğru miktarda vitamin ve mineral almaya devam etmek özellikle önemlidir. Fetüsün sağlıklı büyümesi ve gelişimi, anne tarafından besin maddelerinin sabit bir şekilde beslenmesine bağlıdır. Bununla birlikte, gebelik sırasında büyük miktarlarda diyet takviyeleri almak anne ve / veya cenin için zararlı olabilir ve kaçınılmalıdır.

Bebeğinize doğru şekilde yetiştirilmesi gereken vitamin ve mineralleri alabilmeniz için doğru miktarda vitamin ve mineral almanız özellikle önemlidir. Bununla birlikte, emzirirken büyük miktarda bir diyet takviyesi almak anneye ve / veya bebeğe zararlı olabilir ve kaçınılmalıdır.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu besin takviyelerini kullanırken, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı sağlık profesyonelinizce bilmek önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu sınıftaki diyet takviyelerini aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı, bu sınıftaki diyet takviyelerinin kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, magnezyum takviyesi içeren bir dizi ürünün doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Magnezyum sitratına özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Magnezyum takviyeleri yemeklerle birlikte alınmalıdır. Boş bir karnında magnezyum takviyeleri almak ishale neden olabilir.

Bu besin takviyesinin uzun süreli salım şeklini alan bireyler için

Bu besin takviyesinin toz şeklini alan bireyler için

Bu sınıftaki doz ilaçları farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilaçların ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Bir veya daha fazla gün boyunca magnezyum takviyesini kaçırırsanız, vücudunuzun magnezyum açısından ciddi derecede düşük olması biraz zaman aldığından endişe etmenizin nedeni yoktur. Bununla birlikte, sağlık uzmanınız magnezyum kullanmanızı önerirse, bunu her gün yönlendirildiği şekilde almayı unutmayın.

Magnezyum sitrat kullanmadan önce

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Uygun magnezyum takviyesi kullanımı

Sitrat Magnezya Yan Etkileri