küme baş ağrısı tedavileri: oksijen, triptanlar, önleme ilaçları

Sen yardım istiyorum – şimdi. Bir çare olmamasına rağmen, bunlar ne kadar bu baş ağrısı son ve ne kadar acı aşağı kesebilir tedaviler vardır. Hatta bazıları başlamadan bir küme durdurmak için çalışıyoruz.

Baş ağrısı uzmanları hala migren ve diğer baş ağrısı gizemlerini çözülüyor. Çoğu rol oynayabilir, genetik gelen beyindeki nörovasküler dengesizliklere, faktörlerin bir kombinasyonu inanıyoruz; Ama ne rol oyununu hava olabilir? Bir lider evrim kuramı bir baş ağrısı olumsuz çevresel stres karşı koruyucu bir mekanizmadır olmasıdır. teori baş ağrısı ağrı birisi daha güvenli, daha misafirperver bir ortam aramaya neden olacağı gider. hava ve değişiklikler aslında …

Baş ağrısının ilk işareti harekete geçin. Doktorlar “Triptanlar” dediğimiz Oksijen ve reçeteli ilaçlar şimdiden başlamıştır kümeler için en yaygın iki tedavilerdir.

Doktorunuz oksijen reçete varsa, 15-20 dakika boyunca bir oksijen tankına bağlı bir maske aracılığıyla nefes edeceğiz. Bu acı bu tür kolaylaştırmak için güvenli, etkili yoludur.

Triptanlar lütfen başağrısı kısaltmak ve size ağrı kesici verebilir. Bu ilaçlar dahil

Çoğu Triptanlar hapları bulunmaktadır. Bazı burun spreyleri olarak geliyor. Sen çekim olarak başkalarının olsun. (Doktorunuz nasıl evde bunu size gösterebilirim.) Kalp ya da damar problemleri varsa Triptanlar almamalıdır.

Bu tedaviler kullanmak yapamıyorsanız onlar sizin için işe yaramazsa, ya da doktorunuz önerebilir

Oktreotid. Bu ilaç bir somatostatin laboratuvar yapımı bir şekilde, bir büyüme hormonudur. Sen damarda damar yoluyla götürün.

Lidokain. Bu, bir anestetik, ya da bir “uyuşturucu” ilaçtır. Başınızın ağrılı tarafında burnuna sprey.

Ergo alkaloidleri. Bu ilaçlar dilinizin altında çözülür tablet bulunmaktadır. Bunları çalışması için bir kümenin ilk belirtisinde onları almak gerekir. genellikle damar yoluyla almak DHE denilen bu ilacın başka bir form var.

Bu tedaviler oluyor küme baş ağrısı durdurmak hedefliyoruz. Sen bir bölüm başlangıcında onları almak.

Ne zaman ve ne kadar almak onları almak ne kadar senin genellikle son ve ne sıklıkta bağlıdır. sizin için en iyi zamanlama bulmak için doktorunuzla birlikte çalışın.