Kremalı saç derisi uygulaması

Cormax Derisi Uygulaması İçin Kullanım Yerleri

Terapötik Sınıf: Kortikosteroid, Çok Güçlü

Farmakolojik Sınıf: Clobetasol

Bu ilaç sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, 12 yaş ve üzeri çocuklarda klobetasol topikal krem, köpük, jel, merhem veya kafa derisi çözümünün kullanımını sınırlayacak çocuklara özgü problemleri göstermedi. Bununla birlikte, bu ilacın toksisitesi yüzünden dikkatle kullanılmalıdır. Çocuklar ciddi yan etkilere neden olabilecek deriden büyük miktarlar emebilirler. Çocuğunuz bu ilacı kullanıyorsa, doktorunuzun talimatlarını çok dikkatli izleyin. 12 yaşın altındaki çocuklarda emniyet ve etkinlik sağlanmamıştır ve klobetasol topikal krem, köpük, jel, merhem ya da kafa derisi çözeltisinin kullanılması önerilmemektedir. Clobetasol topikal losyon, şampuan veya spreyin güvenliliği ve etkinliği çocuklarda belirlenmemiştir ve kullanımı önerilmemektedir.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, yaşlı hastalarda topikal klobetasol kullanımını sınırlayan geriatrik spesifik problemleri göstermedi. Bununla birlikte, yaşlı hastalarda clobetasol topikal krem ​​alan hastalarda dikkatli olmasını gerektirecek istenmeyen etkilere sahip olma olasılığı daha yüksektir.

Cormax Derisi Uygulamasını Kullanmadan Önce

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, klobetasol içeren bir takım ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Cormax Derin Başvuru için özel olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak kullanmanız çok önemlidir. Daha fazlasını kullanmayın, daha sık kullanmayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Bunun yapılması istenmeyen yan etkilere veya cilt tahrişine neden olabilir.

Bu ilaç sadece cilde uygulanır. Gözlerinizde, burnunuzda, ağızınızda veya vajinanızın içine koymayın. Kesik, çizik veya yanıklara sahip cilt bölgelerinde kullanmayın. Bu alana girerse hemen suyla yıkayın.

Derinizi veya saç derisi sorununuzu tamamen temizlemenize yardımcı olması için, bu ilacı tam tedavi zamanı boyunca kullanmaya devam etmeniz çok önemlidir. Herhangi bir doz kaçırmayın.

Bu ilaç sadece doktorunuzun tedavi ettiği deri koşullarında kullanılmalıdır. Diğer koşullar için kullanmadan önce, özellikle deri enfeksiyonunun var olabileceğini düşünüyorsanız, doktorunuzla görüşün. Bu ilaç, ciddi yanıklar gibi bazı cilt enfeksiyonlarını veya durumlarını tedavi etmek için kullanılmamalıdır.

Doktorunuzun talimatları doğrultusunda bu ilacı yüz, kasık veya koltuk altı bölgelerinde kullanmayın veya cildi inceltin.

Krem, köpük, jel, losyon, merhem veya sprey kullanmak için

Köpüğü, kafa derisi çözeltisini veya şampuanı kullanmak için

Bu ilaç bir hasta bilgi girişi ile birlikte gelir. Ekteki talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Clobetasol’ün Doğru Kullanımı

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Köpüğü oda sıcaklığında, ısıdan ve direkt ışıktan uzakta saklayın. Bu ilacı aşırı ısıya maruz kalabileceği bir arabanın içinde tutmayın. Teneke kutu boş olsa bile teneke kutuya delik açmayın ya da ateşe atmayın.

Temovate® E kremini oda sıcaklığında, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta saklayın. Soğutmayınız. Donmaya devam edin.

Bu tıbbın neden olabileceği istenmeyen etkileri için doktorunuzun düzenli ziyaretlerde sizin veya çocuğunuzun ilerlemesini kontrol etmesi çok önemlidir.

Sizin veya çocuğunuzun belirtileri birkaç gün içinde düzelmezse veya kötüleşirse doktorunuza danışın.

Bu ilacın çok fazla kullanılması ya da uzun süre kullanılması adrenal bez problemleriniz olma riskini artırabilir. Uzun süre büyük miktarlarda kullanan çocuklar ve hastalar için risk daha fazladır. Bulantık görme, baş dönmesi veya bayılma, hızlı, düzensiz veya titreme yapan kalp atışı, artmış susama veya idrar yapma, sinirlilik veya alışılmadık tıbbı siz veya çocuğunuzun bu belirtilerin birden fazlasını içeriyorsa hemen doktorunuzla konuşın Yorgunluk ya da zayıflık.

Cormax Derisi Uygulamasını Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Siz veya çocuğunuzda ciltte kızarıklık, yanma, batma, şişme veya tahriş varsa derhal doktorunuza danışın.

Doktorunuzun clobetasol krem ​​veya jel kullandığını bildiğinden emin olun. Ameliyattan birkaç gün önce bu ilacı kullanmayı bırakmanız gerekebilir.

Clobetasol’ü betametazon, hidrokortizon, triamsinolon, Cortaid® veya Lotrisone® gibi diğer topikal kortikosteroid içeren ilaçlarla birlikte kullanmayın. Bu ilaçları birlikte kullanmak ciddi istenmeyen etkilere neden olabilir.

Muamele edilen alanlarda kozmetik veya diğer cilt bakım ürünlerini kullanmayın.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Cormax Scalp Uygulama Yan Etkileri

Cormax Derisi (topikal clobetasol)

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Liken Sclerosus prednizon, triamsinolon, betametazon topikal, klobetasol topikal, tretinoin topikal, Retin-A

Liken Planus prednizonu, triamsinolon topikal, betametazon topikal, Kenalog, klobetasol topikal

Atopik Dermatit prednizonu, flutikazon topikal, triamsinolon topikal, deksametazon, metilprednizolon, hidrokortizon topik

Egzama prednizonu, flutikazon topikal, triamsinolon topikal, deksametazon, hidrokortizon topikal, doksepin topikal

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için Cormax Scalp destek grubuna katılın.