korpus kallozotomi cerrahisi: efektleri, kurtarma ve daha kullanır

korpus kallosum beynin iki yarısının (hemisfer) bağlayan beyinde derin yerleşimli sinir liflerinin bir grup. Bu hemisfer bilgi paylaşımında yardımcı olur, ama aynı zamanda beynin bir tarafında diğerine nöbet dürtülerin yayılmasına katkıda bulunmaktadır. Bir korpus kallozotomi yarımkürede yarımkürede nöbetlerin yayılmasını kesintiye, (kesilme) korpus kallosum sunucularının bir işlemdir. Nöbetler genellikle tamamen bu prosedür (onlar köken hangi beynin yan tarafında devam) sonra bitmiyor. beynin karşı tarafına yayılamaz Ancak, nöbetler, genellikle, daha az şiddetli olur.

Bazen bölünmüş beyin ameliyatı denilen bir korpus kallozotomi, sık nöbetler beynin her iki tarafını etkileyen epilepsi en aşırı ve kontrol edilemeyen formları ile kişilerde yapılabilir. korpus kallosotomi için düşünülen insanlar antiepileptik ilaçlarla tedaviye yanıt vermeyen kişiler genellikle.

korpus kallosotomi adayları kapsamlı bir ön-cerrahi değerlendirmeye tabi – nöbet izleme, elektroensefalografi (EEG), manyetik rezonans görüntüleme (MRG) ve pozitron emisyon tomografisi (PET) de dahil olmak üzere. Bu testler nöbet başlar doktor iğne ucu yardım ve beyinde yayıldı nasıl. Aynı zamanda bir korpus kallozotomi uygun bir tedavi olup olmadığını doktor belirlemenize yardımcı olur.

Bir korpus kallozotomi bir kraniyotomi adı verilen bir yöntem kullanılarak beyin açığa gerektirir. Hasta anestezi ile uyutulur sonra, cerrah kafa derisi bir kesi, kemik parçası kaldırır ve dura bir bölümünü, beyin kapsayan zorlu membran geri çeker hale getirir. Bu cerrah korpus kallosum ayırmadan için özel araçlar ekler hangi bir “pencere” oluşturur. Cerrah hafifçe korpus kallosum erişmek için hemisfer ayırır. Cerrahi mikroskoplar cerraha beyin yapılarının büyütülmüş görünüm vermek için kullanılır.

Bazı durumlarda, bir korpus kallozotomi iki aşamada yapılır. İlk operasyonda, yapının ön üçte ikisi kesilir fakat arka kısım korunur. Bu hemisfer görsel bilgi paylaşımı devam etmesini sağlar. Bu ciddi nöbetler kontrol etmezse, korpus kallosum kalanı ikinci operasyonda kesilebilir. korpus kallosum kesildikten sonra, dura ve kemik yerine geri sabittir ve kafa derisi dikiş veya zımba kullanılarak kapatılır.