koroner arter hastalığı: nedenleri, belirtileri, tedavileri

Koroner arter hastalığı olarak da adlandırılan koroner kalp hastalığı, ya da sadece, kalp hastalığı, dünyada 13 milyondan fazla sayıda kişiyi etkileyen Amerika’da 1 numaralı katil vardır.

Bu “güç merkezi” listesinin başında, Kathleen Zelman’a, MPH, RD / LD, ‘beslenme müdürü diyor; Ve Lisa Hark, Doktora, RD, “Yabanmersini sadece lezzetli değil, aynı zamanda antioksidan açısından zengindir.” Diyor Hark Life Beslenme Darwin Deen, MD, ile birlikte yazarıdır: No-salaklık, Yeme Well ve Ulaşma Sağlıklı Ağırlık No-Fad Yaklaşımı; ABD Highbush Blueberry Konseyi’ne göre, araştırmacılar yaban mersini antioksidanlar “kötü” LDL kolesterol oluşumunu azaltmak için çalışmak olduğuna inanıyoruz …

ateroskleroz denilen bir durum – – tıkanmalara yol açar kalp hastalığı koroner arterlerde plak birikimini bir sonucudur. pürüzsüz ve elastik işe başlamak arterler, kalp kan akışını kısıtlayan dar ve sert olur. Kalp oksijen ve düzgün pompa ihtiyacı hayati besin hasret olur.

Genç yaşlardan itibaren kolesterol -laden plak damar duvarlarında yatırmak için başlayabilirsiniz. Siz yaşlandıkça, plak yükü kan damarı duvarlarının inflaming ve kan pıhtılaşması ve kalp krizi riskini yükselterek, kurar. plaklar iyileşme sürecini teşvik kimyasalların serbest ama kan damarının iç duvarları yapışkan olun. T tavuk, kan dolaşımına yolculuk enflamatuar hücreler, lipoproteinler ve kalsiyum gibi diğer maddeler olarak, damar duvarının iç yapışmasını başlar.

Sonunda, bir daralmış koroner arter kalbin kan almak için blokaj dolaşmak yeni kan damarları gelişebilir. Ancak, artan efor veya stres zamanlarında, yeni arterler kalp kasına yeterli oksijen açısından zengin kan tedarik mümkün olmayabilir.