kontakt lens bakım – Konu genel bakış

Aşağıdaki ipuçları, mümkün olduğunca açık, sağlıklı ve görme gözlerini tutmak yardımcı olacak, temiz ve güvenli kişileri tutmak yardımcı olabilir.

Dikkatle lensler için temizlik talimatları uygulayın; çok temiz lensler ve tüm malzemeleri tutun. Her zaman yıkayın ve iyice yerleştirmeden veya lens çıkarmadan önce ellerinizi yıkayın. Kişilerinizi dokunmadan önce el losyonu geçerli değildir; Göz uzmanı tavsiye lens bakım sistemini kullanın. Onlar uyumlu olmayabilir, çünkü ürünler karışmaz. Ev yapımı tuzlu çözümlerini kullanmak asla. (Onlar kolayca bakteri ile kontamine olabilir.) Çözümü yeniden etmeyin; ağzınızda tükürük veya yer lensler ile lenslerinizi ıslak asla. Bir göz enfeksiyonu neden olabilir ağzınızda doğal olarak bulunan bakteriler; Her zaman objektif saklama kutusunu durulayın ve hava-kuru kirlenmesini önlemek için izin verin. Asla durulayın veya lens saklamak için musluk suyu veya saf su kullanın; senin lenslerin durumunu ve gözlerinin sağlığını kontrol etmek için rutin göz sınavları alabilirsiniz; Kontakt lensler, özellikle yumuşak lensler, sorunlara neden olabilir göz damlaları, absorbe edebilir. Eğer gözünüze göz ilaç koymadan önce kişilerinizi çıkar. Sen göz damlaları kullandıktan sonra 15 dakika içinde geri kişileri koyabilirsiniz; makyaj uygulamadan önce lenslerinizi takın. lensler makyaj elde etmek için özen gösterin. kontaminasyon riskini azaltmak için her 3 ile 6 ay göz makyajı (özellikle maskara) değiştirin. göz kapağı iç kenarına makyaj uygulamak etmeyin; Dekoratif renk lensler görme düzeltimi için giyilen kontakt lensler kadar kolay, bu tür kornea veya göz enfeksiyonları zarar olarak göz sorunlarına neden olabilir. Göz problemlerini önlemek için, bu camların temizliği ve giyen için yönergeleri izleyin emin olun; yüzmek zaman kontakt lens yok.

rehber ile olası sorunların belirtileri kızarıklık, ağrı veya gözlerde yanma, drenaj, bulanık görme, ya da hafif (fotofobi) duyarlılık sayılabilir. Eğer sorun yaşıyorsanız, lenslerinizi çıkarın ve onları dezenfekte edin. Eğer kaldırarak ve temas noktalarını temizledikten sonra 2 ila 3 saatten daha uzun belirtiler varsa, göz doktorunuzu arayın.