konjenital kalp defektleri-sınavlar ve testler

konjenital kalp defektleri için bir bebek test Bir kadın hamile ya da bir bebeğin doğumundan sonra ise yapılabilir. Bir kalp kusuru olan çocuk ve yetişkin yaşamları boyunca düzenli kontrolleri gereklidir.

anne veya baba bir konjenital kalp kusuru var; hamileliği sırasında annesi belli kimyasallara maruz kalmışsa; hamileliği sırasında anne bebeği (fetüs) kalp kusurları gelişecektir riskini artırabilir ilaç almıştır; Diğer sınavlar veya testler bebek kalp yapısı ile ilgili bir sorun olabilir belirtisi gösteriyor.

Hamileliğin erken 16 olarak hafta yapılabilir bir fetal ekokardiyografi, bir bebeğin doğumundan önce iyi bir testtir. Test bebeğin kalp fotoğraf çekmek için ses dalgalarını kullanır. Fetal ekokardiyografi ise yapılabilir

Bir bebek doğduktan sonra birçok konjenital kalp defekti ilk ay içinde bulunur. Doktorunuz bebeğin belirtiler, iştah ve diğer alışkanlıkları hakkında isteyebilir. O ya da o gibi bir kalp sorunu bulmak için başka testler, yapabilir

Daha testler belirti ve kusur türüne bağlı olarak, ihtiyaç duyulabilir. Bunlar aşağıdakileri içerir

konjenital kalp defekti olan çocuklar, gençler, yetişkinler ve düzenli kontrolleri gereklidir. Onlar kalp sağlığını kontrol etmek ve komplikasyonlar kontrol etmek için testler gerekebilir.

Bir öykü ve fizik muayene; Ekokardiyogram; Bir kalp kateterizasyonu.

Göğüs röntgeni, kalp büyüklüğü ve kan damarları kontrol etmek için; Elektrokardiyografi (EKG, EKG), doğuştan kalp hastalığı ile ilişkili olabilir düzensiz kalp ritimleri (aritmiler) kontrol etmek için; Kan testleri, anemi, polisitemi, ya da kanda bazı kimyasalların düzeyleri kontrol etmek için; oksijenden fakir kan vücuda pompalanır olup olmadığını görmek için, oksimetre. Kandaki oksijen miktarı da arteriyel kan gazı (AKG) ile ölçülebilir; CT taraması veya kalp ve büyük kan damarlarının MRG, anormal kalp yapıları ve / veya kan damarlarını görüntülemek için. Bu testler sırasında, çocuğunuz muhtemelen onu yapmak ya da onu dinlenmek ve uyumak için ilaç verilecektir.