Konjenital hipotrikoz: Konjenital aplazisi, üçgen alopesi, ve daha fazlası

Hipotrikoz vadeli dermatologlar hiç saç büyüme durumu tanımlamak için kullanmaktır. eskiden saç büyüme oldu saç dökülmesi açıklar alopesi, aksine, hipotrikoz ilk etapta herhangi bir saç büyüme yoktu bir durum anlatılmaktadır. Hypotrichoses (çoğul) sonra sağ doğumdan itibaren bireyleri etkileyen ve genellikle hayatları boyunca onlarla kalmak durumlardır.

hypotrichoses çoğunluğu genetik bozuklukların ya da embriyonik gelişim kusurları nedeniyle vardır. Genetik hypotrichoses türleri yüzlerce vardır. Genellikle, etkilenen bireylerin saç eksikliği ötesinde başka fiziksel ya da ruhsal sorunları var. Böyle diğerleri arasında Graham-Küçük sendromu, Ofuji sendromu, kıkırdak-saç hipoplazisi, Jeanselme ve Rime hipotrikoz, Marie Unna hipotrikoz ve metafiz kondrodisplazi gibi durumlar, hipotrikoz bir belirti içerebilir.

İnsan genomunun hızla gelişen anlayış ile, neden ve nasıl genetik kusurların bizim anlama saç dökülmesi ve diğer belirtiler büyüyor neden olur. Biz genetik ve hypotrichoses arkasındaki biyokimya anlasınlar süre ama, onları tedavi çok zordur. hipotrikoz içeren en koşullar bilinen bir tedavi.

hipotrikoz Birkaç formları onlar saç köklerinin anlamak açısından ilginç çünkü oldukça yaygındır ya da ya çünkü, kayda değer vardır.

Ne Sizin Saç Sağlığınız Hakkında Diyor

Aplasia cutis congenita veya konjenital aplazisi, bir embriyo gelişir gibi nedenlerle anlaşılamamıştır için, cilt tamamen oluşmaz, gelişimsel bozukluktur. Bir bebek açık bir yara ya da ülser gibi deri bir yama ile doğabilir. Genellikle bu kusur tüylerin “whorl desen” merkezinde, kafa derisinin arka kısmında oluşur. kusur küçükse, cilt üzerinde uyuz ve bebek bir yara ile bırakılır.

Bazen bu rahminde olur ve hiçbir saç köklerinin olduğu yerde doğumda görülebilir tüm kafa derisi bir yamadır. Bir bebek, büyük konjenital aplazisi doğar Ancak, genellikle etkilenen bölgeyi kesip cilt kapatmak için bir operasyon gerektirir. açık yara potansiyel kanama ve enfeksiyon bir site olduğundan bu genellikle, bazı aciliyet ile yapılır. Daha iyi, kusur iyileşir hızlı.