KOAH (kronik obstrüktif akciğer hastalığı) -treatment genel

KOAH tedavisinin hedefleri şunlardır

Eğer KOAH (kronik obstrüktif akciğer hastalığı), bir dönüm noktasında olduğunu tanısı dünyada 12 milyon, birçok kişiden biri iseniz; Eğer sahip olduğunu bilerek, hayatı tehdit eden bir akciğer hastalığı karşı karşıyayız rağmen bunu eyleme başlamak anlamına gelir. Yani henüz KOAH olabilir bilmiyorum dünyada başka 12 milyon birçok insanın ileride size verir; “Biz, ilerlemesini durdurmak ya da koşulu tersine çevirecek hiçbir tedavi yok çare yok,” James Kiley, Doktora, Ulusal akciğer hastalığı bölümü müdürü diyor …

KOAH tedavisinde çok kendiniz için yapabileceğiniz şeyler içerir.

Sigarayı bırakmak Eğer hastalık yavaş ve yaşam kalitesini artırmak için yapabileceğiniz en önemli şeydir.

Bunu yapabileceğiniz başka şeyler gerçekten iyi yemek aktif kalma ve tetikleyiciler kaçınarak içeren bir fark yaratır. Daha fazla bilgi için, KOAH ile yaşamak bkz.

KOAH tedavisinde kullanılan ilaçlar semptomları veya kısa etkili onları rahatlatmak için önlemeye yardımcı olmak için uzun etkili olabilir. Daha fazla bilgi için, İlaçlar bkz.

KOAH kötüleşirse, sizin gibi diğer tedavi gerekebilir

sigarayı bırakmak ve hava kirliliği gibi tetikleyiciler, kaçınarak hastalığı Yavaşla; Bu tür ilaçlarla birlikte nefes darlığı gibi belirtiler, sınırlandırın; Düzenli aktivite ile genel sağlık artırmak; Önlemek ve ilaç ve diğer tedavi ile flare-up davranın.

Oksijen tedavisi oksijen tedavisi. Bu bir yüz maskesi ile ya da sadece burun içinde oturan küçük bir tüp aracılığıyla ekstra oksijen alma içerir. Bu hastanede veya evde yapılabilir; kas güçsüzlüğü ve kilo kaybı tedavisi. ağır KOAH olan birçok kişi sorun güçlü kilolarını yukarı ve vücutlarını tutmak var. Bu, düzenli ve iyi yeme dikkat ederek tedavi edilebilir; Depresyon ile yardım. KOAH akciğerlere daha fazla etkileyebilir. Bu stres, anksiyete ve depresyona neden olabilir. Bunlar enerji almak ve KOAH semptomları kötüleştirebilir. Fakat tedavi edilebilir. Çok üzgün veya endişeli hissediyorsanız, doktorunuzu arayın; Cerrahi. Cerrahi nadiren KOAH için kullanılır. Bu sadece diğer tedavi ile iyileşme henüz ciddi KOAH olan insanlar için kabul edilir.