Klindamisin (oral yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı doktorunuzun talimatlarına uygun şekilde alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Bunun yapılması yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Kapsül, tam bir bardak suyla (8 ons) alın. Bu, özofagusun (boğaz ile mide arasındaki tüp) tahrişini önlemek içindir.

Ambalajla birlikte verilen işaretli kaşıkla oral sıvıyı doğru ölçün. Ortalama bir ev çay kaşığı doğru miktarda sıvı tutar.

Enfeksiyonunuzu tamamen temizlemeye yardımcı olmak için, birkaç gün sonra kendinizi daha iyi hissetmeye başlamış olsanız bile, bu ilacın tamamını tam bir tedavi için kullanmaya devam edin. “Strep” enfeksiyonunuz varsa, en az 10 gün boyunca bu ilacı kullanmaya devam etmelisiniz: “Strep” enfeksiyonlarında özellikle önemlidir. Enfeksiyonunuz tamamen temizlenmezse, ciddi kalp problemleri gelişebilir. Bu ilacı çok erken almayı bırakırsanız, belirtileriniz geri dönebilir.

Bu ilaç, kanda sabit bir miktar olduğunda iyi çalışır. Miktarı sabit tutmaya yardımcı olmak için herhangi bir doz kaçırmayın. Ayrıca, her dozu gündüz ve gece eşit aralıklarla almak en iyisidir. İlacınızı almak için en iyi zamanların planlanmasında yardıma ihtiyacınız varsa, doktorunuza danışın.

Depolama

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.