keser: dikiş gerektiğinde – konu genel bakış

Sizin yara bir doktor tarafından kapalı olması gerekmediğini belirlemek için önemlidir. enfeksiyon riski yara açık kalır uzun artırır. kapama gerektiren çoğu yaralar, dikişli zımbalanmış veya yaralanma sonrası 6 ila 8 saat içinde deri yapıştırıcıları (diğer adıyla sıvı dikişler) ile kapatılmalıdır. tedavi gerektiren bazı yaralar yaralanma sonrası 24 saat kadar uzun kapatılabilir.

Böyle kirli kesikler veya ezilme yaralanmaları gibi enfeksiyon riski var Yaralar, genellikle yaralanma sonrası 6 saat içinde kapalı. Bazen enfeksiyon riski olan bir yara 24 saat sonrasına kadar kapalı olmayacak, ya da yeterli temizlik ve antibiyotik tedavisi enfeksiyonu önlemek için başlangıçta yapılabilir, böylece hiç dikişli olmayabilir; Temiz bir nesne ile bir kesim, örneğin temiz bir mutfak bıçağı olarak, kesme konumuna bağlı yaralanma sonrası 12 ila 24 saat arasında muamele edilebilir; Bir yüz yara yara izini azaltmak için muamele edilebilir.

0.25 daha vardır yaralar (6,5 mm) tırtıklı kenarları var, derin ya da açık olduğu esneme.; yağ, kas, kemik, ve diğer derin yapıların inmek derin yaralar; eklem üzerinde derin yaralar, özellikle eklem hareket ettiğinde veya yara açarsa ayrı yara kenarlarını çekerek yağ, kas, kemik veya eklem yapıları gösteriyorsa; eller veya parmaklar derin yaralar; yüz, dudaklar, ya da (kozmetik nedenlerle) yara endişe herhangi bir alanda Yaralar. genellikle hem fonksiyonel ve kozmetik nedenlerle tedaviye ihtiyaç göz kapaklarının üzerine Yaralar; 0,75 daha uzun yaralar (20 mm) 0.25 daha derin (6,5 mm)..; Doğrudan basınç 15 dakika sonra kanamaya devam Yaralar.

DEET etkili bir haşere defedici olup. Bu losyon ve spreyler çeşitli bulundu ve çoğu uyuşturucu mağazalarında satın alınabilir. Orada özellikle çocuklar için, bu kimyasal kullanmadan olumsuz etkileri konusunda bazı endişeler olmuştur ama doğal bitki ürünlerinin hiçbiri güvenilir olması muhtemeldir vardır. Pediatri Akademisi (AAP) DEET yaş iki ay altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır önerir; Picaridin bir bitki türevli bileşik olup, aynı zamanda karşı biraz etkilidir …

Konumu ve yaranın türü de tedavi edilmelidir ne kadar sürede etkiler.

Yukarıda listelenen yaraların tipleri genellikle bir doktor tarafından bir değerlendirme gerekir ama her zaman bir doktor tarafından kapalı olması gerekmeyebilir.

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.