derin ven trombozu (DVT) komplikasyonları

derin bir damarda pıhtı varsa, damarlarında ve organlara hasar yanı sıra diğer hayatı tehdit eden sorunlar için risk konum. DVT alır herkes sorun olacak, ancak etkilenmiş olabileceği iyi bir şans var.

Kan imkansız gibi görünen bir işi var: Bu bir kesim ya da yaralanma olsun dökülmelerini önlemek için kapatmak hızlı bir şekilde ömür boyu vücudunuzun boyunca sürekli ve sorunsuz akış gerekir, ancak; Onlar kanamayı durdurmak zaman kan pıhtıları, sağlıklı ve hayat kurtarıcı vardır. Ama onlar da onlar gerekli değilken oluşturmak ve kalp krizi, felç veya diğer ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

bacakta DVT en sık nedenidir. Kan pıhtısı damarından gevşek geliyor ve kısmen veya tamamen bir akciğer arteri engelleme biter böylece kan yoluyla hareket ediyorsa, bu bir pulmoner emboli (PE) denir. Bu pıhtı formları sonra sağ olabilir, ya da sonradan ortaya çıkabilir.

derin ven trombozu en az 1 10 kişiden bir PE var. Bu sayı aslında olsa, çok daha yüksek olması, 3 nedeni 4 üzerinden herhangi bir belirti çünkü tanı konulmamış gidebilir.

Bu belirtilerden herhangi biri varsa, 911 arayın veya hemen acil servise gidin.

PE dahil olmak üzere daha ciddi sorunlara yol açabilir

Hastanede acil bakıma ihtiyacı olabilir. Doktorlar size pıhtı (trombolitik) çözülür ve yeni pıhtıları (antikoagülanlar veya kan sulandırıcı) ilaçlar önlemek verebilir. belirtiler ve ne sizin testleri göstermek bağlı olarak, çok başka tedavi gerekebilir.

Bir pıhtı için çok uzun bacak veya kol kalır, bu ven ya da vanaları zarar verebilir. Bunun yerine kalp doğru iterek, kan akmasını ve havuz hemen işe izin vermeyin Vanalar.

Posttrombotik sendromu genellikle hafiftir, ancak bazı belirtiler şiddetli olabilir. Onlar yıl sonra görünmeyebilir. pıhtı nerede Belki DVT olan kişilerin yarısı uzun vadeli etkileri ile sonuna kadar

iyi akmıyor kan pıhtısı olasılığı daha yüksektir, çünkü, aynı zamanda başka bir DVT veya pulmoner emboli alabilir.

Önleme anahtarıdır. Doktorunuz sizin önerebilir

KAYNAKLAR

Venöz Forum: “Akut Derin Ven Trombozu ve onun Komplikasyonlar.”

 EMedicine gelen: “. Derin Ven Trombozu”

MedlinePlus: “Tıbbi Ansiklopedisi:. Pulmoner emboli”

NHS Seçimleri: “Derin ven trombozu – Komplikasyonlar.”