Deferipron (oral yol) önlemleri

Düzenli ziyaretlerde doktorunuzun ilerlemenizi kontrol etmesi çok önemlidir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını görmesine ve almaya devam edip etmeyeceğinize karar vermesine izin verir. İstenmeyen etkileri kontrol etmek için kan ve idrar testleri gerekebilir.

Hamile iken bu ilacı kullanmanız doğmamış bebeğinize zarar verebilir. Hamilelikten kaçınmak için etkili bir doğum kontrol yöntemini kullanın. İlacı kullanırken hamile kaldıysanız, derhal doktorunuza bildirin.

Deferipron geçici olarak kanınızdaki beyaz kan hücrelerinin sayısını düşürebilir, bu da enfeksiyona yakalanma olasılığını artırır. Mümkünse, hasta olan veya enfeksiyona yakalanmış kişilerin yanında bulunmaktan kaçının. Ellerinizi sık sık yıkayın. Kaba sporlardan veya çürük, kesik veya yaralanabilecek diğer durumlardan uzak durun. Dişlerinizi hafifçe fırçalayın ve diş ipi verin. Tıraş makinesi ve tırnak makası gibi keskin nesneleri kullanırken dikkatli olun.

Başınız gitmeyene, kilo vermeye, gece terlemelerine, ateş, titreme ya da gribe benzer belirtilerden (öksürük veya burun tıkanıklığı, baş ağrısı, bulanık görme gibi) başlamış iseniz hemen doktorunuza danışın; Ya da genellikle hasta hissetmek. Bunlar bir enfeksiyonunuz olduğunu gösteren işaretler olabilir.

Bu ilaç, idrarda kırmızıya veya kahverengimsi rengine dönüşmesine neden olabilir. Bu normaldir ve endişelenilecek bir şey değildir.

Doktorunuzla görüşülmedikçe başka ilaçları almayın. Buna reçeteli veya reçetesiz ilaçlar (tezgah üstü [OTC]) ilaçları ve bitki veya vitamin takviyeleri dahildir.