dayak – Konu genel bakış

Fiziksel ceza kabul edilemez davranışlar için ceza olarak bedensel ağrı veya rahatsızlığa neden fiziksel güç kasıtlı kullanımıdır. Fiziksel ceza gibi, rahatsızlık üreten herhangi bir işlem içerir

Fiziksel ceza ayrıca gibi kısa ve uzun vadeli hem de duygusal ve psikolojik etkileri, olabilir

Çocuğunuzu disipline için başka yollar çok sayıda bulunmaktadır. bedensel cezaya etkili alternatifler çocuğunuzun yaşına bağlıdır ve bunlar arasında

Araştırma pozitif takviye fiziksel ceza daha etkili olduğunu göstermiştir. Sağ çocuğunuzun yapıyor bir şey yakalamak ve ona övün. Çocuğunuz kendi davranışlarını fark yanlış bir şey yapmış kadar beklemeyin.

Spanking, vurma, tokat, kulak, çekme batıcı, itme, ya da boğulma, kıstırma; zamanla acı olur bir pozisyon varsaymak bir çocuğu zorlamak; rahatsız bir alanda bir çocuğu hapsederek; Banyo ayrıcalıkları inkar; Böyle sabun veya köpek maması gibi bir zararlı madde yemek için bir çocuk zorlamak; su ve yiyecek Stopaj.

Bir çocuğun güven ve güven zarar; Neden utanç, aşağılanma, değersizlik, öfke, kızgınlık, ve karışıklık duygusu; çocuklar neden sonraki yaşamında başkalarıyla yakın ilişkiler, özellikle samimi ilişkiler, şekillendirme sorun yaşamaya.

dağılmasına kullanarak; Zaman aşımı kullanarak; Belli bir davranışın yanlış olduğunu ve ne yerine yapılabilir neden bahsedersek; değerleri tartışılması; Aileniz içinde kabul edilebilir davranışları ihlal eylemler için sonuçları oluşturma.