Darunavir ve cobicistat (oral yol) doğru kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı doktorunuzun talimatlarına uygun şekilde alın. Daha fazla almayın, daha sık almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın.

Bu ilaç bir hasta bilgi broşürüyle birlikte gelir. Bu talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Yeni bilgi olması durumunda reçetenizi tekrar doldurduğunuzda tekrar okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuzla konuşmalısınız.

Dozu değiştirmeyin veya bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışmadan durun. Bu ilacın miktarı düşük olduğunda, vaktinden önce doktorunuza veya eczacınıza başvurun. Bu ilacın tükenmesine izin vermeyin.

Ayrıca didanozini (Videx®) kullanıyorsanız, Prezcobix ™ ‘i aldıktan 1 saat önce veya 2 saat sonra alınız.

Darunavir ve cobicistat her tablette sabit bir miktar ilaç içerir.

Depolama

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Bir dozu 12 saatten fazla özlediyseniz, o dozu atlayın ve bir sonraki dozu normal saatte alın.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.