Crotalidae bağışıklık f (ab) 2 (at) intravenöz

Terapötik Sınıf: Antivenom

Crotalidae bağışıklık f (ab) 2 (at)

Crotalidae immün f (ab) 2 (at), yalnızca doktorunuzun doğrudan gözetiminde veya himayesinde verilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Crotalidae immün f (ab) 2 (at) için, aşağıdakiler düşünülmelidir

Crotalidae immün f (ab) 2 (at) veya diğer herhangi bir ilaca herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmişseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, Anavip’in çocuklarda yararlılığını sınırlayacak çocuklara özgü problemleri göstermedi.

Bugüne kadar yapılmış uygun çalışmalar, Yaşlılarda Anavip®’in kullanımını sınırlayacak geriatrik özel problemleri göstermedi.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Crotalidae’yi kullanmadan önce bağışıklık f (ab) 2 (at)

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı crotalidae immun f (ab) 2 (at) kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bir hemşireden veya başka bir eğitimli sağlık uzmanı size veya çocuğunuza crotalidae bağışıklık f (ab) 2 (at) hastanede verecektir. Crotalidae bağışıklık f (ab) 2 (at) damarlarından birine yerleştirilen bir iğne ile verilir. İlaç yavaş yavaş enjekte edilmelidir, bu nedenle IV tüpünüz 60 dakika boyunca yerde kalmalıdır.

Crotalidae immun f (ab) 2 (at) alıyorsanız doktorunuz sizin veya çocuğunuzun gelişimini yakından kontrol edecektir. Bu, doktorunuzun ilacın düzgün çalışıp çalışmadığını ve istenmeyen bir etkiye neden olmadığını görmesini sağlayacaktır. İstenmeyen etkileri kontrol etmek için kan testleri gerekebilir.

Crotalidae immün f (ab) 2 (at), anafilaksi de dahil olmak üzere ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Anafilaksi hayatı tehdit edici olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirir. Enjeksiyonu yaptıktan sonra, sizde veya çocuğunuzda döküntü, kaşıntı, baş dönmesi, baş dönmesi veya bayılma, eklem veya kas ağrısı, nefes darlığı sorunu, yutma sorunu, veya elleriniz, yüzünüz veya ağnızın şişmesi hemen doktorunuza bildirin .

Sizin veya çocuğunuzun, crotalidae immun f (ab) 2 (at) aldıktan sonra, kas veya eklem ağrısı, ateş, kaşıntı veya döküntü varsa hemen doktorunuza danışın. Bunlar, serum hastalığı olarak adlandırılan gecikmiş alerjik reaksiyon belirtileri olabilir.

Crotalidae immün f (ab) 2 (at) at plazmasından yapılır. Bazı at kanı ürünleri, onları almış kişilere bulaştırdı, ancak risk düşüktü. Sizi ilgilendiren herhangi bir belirti varsa doktorunuzla konuşun.

Çocuğunuzun ya da çocuğunuzun olağandışı kanaması ya da morarma, idrar ve dışkıda kan, ağrısız menstrüel kanama ya da burun tıkanıklığına sahip f (ab) 2 (at) aldıktan sonra burun delikleri varsa hemen doktorunuza bildirin.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzla veya hemşirenizle görüşün.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Venomous Snake Bite CroFab, Anavip

Crotalidae bağışıklık f (ab) 2’nin (at) uygun kullanımı

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için antivenin (crotalidae) çoklu destek grubuna katılın.

Önlemler Crotalidae bağışıklık f (ab) 2 (at)

Crotalidae bağışıklık f (ab) 2 (at) Yan Etkiler

Antivenin (crotalidae) çok değerli