Creomulsion

Terapötik Sınıf: Antitüsif

Creomulsion için kullanır

Dextromethorphan beynin öksürük merkezine doğrudan etki ederek öksürüğü hafifletir.

Bu ilaç reçetesiz kullanılabilir.

4 yaşından küçük bebeğe veya çocuğa tezgah üstü (OTC) öksürük ve soğuk ilaç vermeyin. Bu ilaçları çok küçük çocuklarda kullanmak ciddi ya da hayatı tehdit eden yan etkilere neden olabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Diğer yaş gruplarında kullanılan çocuklarda dekstrometorfan kullanımını karşılaştıran özel bir bilgi bulunmamakla birlikte, bu tıbbın yetişkinlerde olduğundan 4 yaş ve üstü çocuklarda farklı yan etkilere veya problemlere neden olması beklenmemektedir.

4 yaşından küçük bebeğe veya çocuğa tezgah üstü (OTC) öksürük ve soğuk ilaç vermeyin. Bu ilaçları çok küçük çocuklarda kullanmak ciddi ya da hayatı tehdit eden yan etkilere neden olabilir.

Creomulsion Kullanmadan Önce

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalıştıkları veya yaşlı insanlarda farklı yan etkilere veya sorunlara neden olup olmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda dekstrometorfan kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran özel bir bilgi yoktur.

Kadınlarda yapılan araştırmalar, bu ilacı emzirirken bebeğe kullandıklarında en az risk taşıdığını düşündürmektedir.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacın aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanılması önerilmez. Doktorunuz size bu ilaçla tedavi etmemeye karar verir veya aldığınız diğer ilaçlardan bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak, bazı yan etkilerde artma riskine neden olabilir, ancak her iki ilacın kullanılması da sizin için en iyi tedavi olabilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, dekstrometorfan içeren bir dizi ürünün doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Creomulsion için spesifik olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Düşük sodyum, düşük şekerli veya başka herhangi bir özel diyet kullanıyorsanız, sağlık bakım uzmanınızın bildiğinden emin olun. Çoğu ilaç kendi aktif maddesinden fazlasını içerir ve birçok sıvı ilaç alkol içerir.

Bu ilacı sadece doktorunuzun yönlendirmesi veya etiket üzerindeki talimatlar gibi kullanın. Daha fazlasını kullanmayın, daha sık kullanmayın ve doktorunuzdan veya etiketin söylediğinden daha uzun süre kullanmayın. Bu etki çok nadiren olsa da, dekstrometorfan uzun süre çok fazla kullanan bazı kişilerde alışkanlık haline gelmiştir (zihinsel veya fiziksel bağımlılığa neden olur).

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

7 gün sonra öksürüğünüz düzelmediyse, boğaz ağrısı 2 gün sonra düzelmediyse, yüksek ateşiniz, deri döküntüsünüz veya öksürüğe devam eden baş ağrısı varsa ya da astım ya da yüksek tansiyon varsa şu sayfayı kontrol edin: Doktor. Bu işaretler, başka tıbbi sorunlarınız olduğu anlamına gelebilir.

Doğru dekstrometorfan kullanımı

Boğulma riskini azaltmak için, pastilleri ağzına dikkatli bir şekilde çözün.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Creomulsion kullanırken alınması gereken önlemler

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Öksürük Benadril, benzonatat, Dilaudid, difenhidramin, Müsinex, kodein, guaifenezin, hidromorfon, Kodin # 3’lü Tilenol, asetaminofen / hidrokodon, Lortab, dekstrometorfan, Tessalon Perles, asetaminofen / kodein, Cheratussin AC, Tessalon, Prometazin DM, Robitussin Öksürük + Göğüs Tıkanıklık DM, Tussioneks Pennkinetic, Mucinex DM, Delsym, kodein / prometazin, Tineol kodine, hidromet

 Ya da benzer çıkarları olan diğer insanlarla bağlantı kurmak için Creomulsion destek grubuna katılın.

Creomulsion Yan Etkileri

Creomulsion (dekstrometorfan)