condurango: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Ortak Condorvine, Condurango Blanco, Condurango Cortex, Kartal-Vine Bark, Gonolobus condurango, Lechero, Liane du Condor, Marsdenia condurango, Marsdenia reichenbachii, Sal-Chien.

Condurango bir bitkidir. İnsanlar ilaç yapmak için kabuğu kullanın; Condurango hazımsızlık, mide kanseri için kullanılır. Ayrıca, iştah arttırmak için kullanılır.

Condurango tükürük salgısı ve mide suları uyaran bir madde içerir.

Yetersiz Kanıt fo; Hazımsızlık; Mide kanseri; iştah artırılması; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için condurango etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

uygun kullanıldığında Condurango çoğu insan için güvenli görünüyor; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında condurango kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Lateks allerjisi: lateks alerjisi olan kişiler bazen de condurango alerjisi olan. Alerjik reaksiyon şiddetli olabilir. Bir lateks alerjisi varsa condurango önlemek için emin olun.

Şu anda CONDURANGO Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

condurango uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda condurango için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Pfutzner W, Thomas P, Rueff F, doğal kauçuk lateks bir hasta alerjik olarak condurango kabuğu tarafından ortaya Przybilla B. Anaflaktik reaksiyon. J Allergy Clin Immunol 199; 101: 281-2.

Rueff F, Schoepf P, Pfuetzner W, Przybilla B. Hassasiyet kabuğu doğal kauçuk lateks alerjisi olan hastalarda sık condurango için. J Allergy Clin Immunol 199; 101: S207.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon