codonopsis: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Piç Ginseng, Bellflower, Bonnet Bellflower, Campanule à Bonnet, Chuan Dang, Codonopsis Modestae, Codonopsis pilosula, Codonopsis Pilosula Modesta’nın, Codonopsis Tangshen, Codonopsis tubulosa, Dangshen Dong Seng, Ginseng Bà ¢ tard, Ginseng du Pauv ..; Bkz Tüm İsimler Piç Ginseng, Bellflower, Bonnet Bellflower, Campanule à Bonnet, Chuan Dang, Codonopsis Modestae, Codonopsis pilosula, Codonopsis Pilosula Modesta’nın, Codonopsis Tangshen, Codonopsis tubulosa, Dangshen Dong Seng, Ginseng Bà ¢ tard, Ginseng du Pauvre, Racine de Campanule à Bonnet, Radix Codonopsis, Radix Codonopsis Pilosulae; gizle İsimler

Codonopsis bir bitkidir. İnsanlar ilaç yapmak için kök kullanın; Codonopsis HIV enfeksiyonunu tedavi etmek için, radyasyon tedavisinin bir yan etkilerine karşı, kanser hastaları korumak için kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için, ve, iştah (anoreksi) kaybı, kronik ishal, nefes darlığı, fark kalp (çarpıntı), astım, öksürük, susuzluk ve şeker hastalığı zayıflık tedavisi için de; Codonopsis zaman genel bir tonik formüllerde ginseng için bir ikame olarak kullanılmaktadır, ancak, ginseng bazı etkileri sorumludur saponinler adı kimyasalların yok Codonopsis bulunmuştur.

Codonopsis merkezi sinir sistemini harekete görünmektedir. Aynı zamanda kilo alımı ve artış dayanıklılık, yanı sıra artış kırmızı ve beyaz kan hücreleri sayısında teşvik etmek ve kan dolaşımını teşvik gibi görünüyor.

Yetersiz Kanıt fo; HIV enfeksiyonu; Kanser tedavisinde radyasyon yan etkilerine karşı koruma; Beyin bozuklukları; İştah kaybı; İshal; Astım; Öksürük; Diyabet; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için Codonopsis etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Codonopsis uygun miktarlarda ağız yoluyla alınan çoğu insan için OLASI SAFE; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Eğer hamileyseniz veya meme -Besleme ise Codonopsis alarak güvenliği konusunda yeterli güvenilir bilgi yoktur. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; kanama bozuklukları: Codonopsis kan pıhtılaşmasını yavaşlatabilir ve kanama artabilir. Teoride, Codonopsis alarak kötü kanama bozuklukları yapmak olabilir; Cerrahi: Codonopsis kan pıhtılaşmasını yavaşlatabilir. Teoride, Codonopsis alınması sırasında ve cerrahi girişimler sonrası kanama riskini artırabilir. zamanlanmış ameliyattan önce Codonopsis en az iki hafta kullanmayı bırakın.

Şu anda Codonopsis Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

Codonopsis uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda Codonopsis için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Chen, Y., Zhu, Y., Wei, J., Liang, Codonopsis pilosula (Franch.) Nannf N. [kimyasal bileşenleri. var. volubilis (Nannf.) L.T. Shen]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 199; 20 (10): 611-640.

Han, C, Li, L., Piao, K., Shen, Y. ve Piao, Y. [önleyici oksijen Deneysel çalışma ve eski farelerde Codonopsis lanceolata arasında teşvik zeka gelişimi]. Zhong.Yao Cai. 199; 22 (3): 136-138.

Han, G., O, X, Yang, J., Yuda, M., Kasai, R., Otani, K., ve Tanaka, O. [Codonopsis pilosula Nannf Kimyasal bileşenleri.]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 199; 15 (2): 105-6, 127.

Han, G., Wang, C, Su, X, O, X, Wang, Y., Kenji, M. ve Osamu, T. [Codonopsis pilosula Nannf bölgesindeki tangshenoside I belirlenmesi. TLC-UV spektrofotometrik yöntemle]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 199; 15 (9): 553-5, 577.

Lee, K. T., Choi, J., Jung, W. T., Nam, J. H. Jung, H. J. ve Parkı, Codonopsis lanceolata kökleri ve prosapogenins sitotoksik aktivitesi izole bir yeni echinocystic asit bisdesmoside H. J. Yapısı. J Agric.Food Chem 7-17-200; 50 (15): 4190-4193.

Lee, KW, Jung, HJ, Park HJ, Kim, DG, Lee, JY, ve Lee, KT Beta-D-xylopyranosyl- (1 -> 3) köklerinden izole -beta-D-glucuronopyranosyl echinocystic asit Codonopsis lanceolata insan akut promiyelositik lösemi HL-60 hücrelerinin kaspaz bağımlı apoptosisi teşvik. Biol Pharm Bull. 200; 28 (5): 854-859.

Liu, J.H., Bao, Y. M. Song, J., J., ve bir, L.J. Codonopsis pilosula (Franch) Nannf toplam alkaloid PC12 hücrelerinde sinir büyüme faktörünün neden olduğu nörit gelişimini mümkün kılmaktadır. Acta Pharmacol Sin. 200; 24 (9): 913-917.

Liu, Z. Y., Yang, Y. G., Zheng, B. [bellek iyileştirilmesi ve-canlandırıcı qi ve ısıtma Yang tarifi ile Asetilkolinesteraz aktivitesini önlemek Etkisi]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; (11) 13: 675-6, 646.

Ng, T. B., Liu, F., ve Wang, H. X Panax quinquefolium Panax Notoginseng, Codonopsis pilosula, Pseudostellaria heterophylla ve Glehnia littoralis sulu ve organik ekstraktlar antioksidan etkisi. J Ethnopharmacol 200; 93 (2-3): 285-288.

Prakash, A. Ö, Saxena, V., Shukla, S., Tewari, R. K., Mathur, S., Gupta, A., Sharma, S., ve Mathur, sıçanlarda bazı yerli bitkilerin R. anti-implantasyon etkinliği. Açta Eur Fertil. 198; 16 (6): 441-448.

Qin L. M., Yan, Y. F., ve Wang, Z. C [Codonopsis pilosula (Franch.) Nannf gelen özütünün kardiyotonik eylem Deneysel çalışma.]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 199; 19 (4): 238-40, içeride.

Wang, W., Zhao, D. Z., ve Güneş, B. H. [besleyici obezite ile farelerde Codonopsis eupolyphaga anti-obezite tozu üzerindeki etkileri Çalışma]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 17 (12): 739-741.

Wang, Z., T., Du, S., Xu, G.J., Wang, R., J., Fu, D. Z., ve Ng, Condonopsis pilosula koruyucu etkisi hakkında T.B. araştırmaları (Dangshen), sıçanlarda deneysel olarak indüklenen mide ülseri üzerindeki ekstrakte edin. Gen.Pharmacol 199; 28 (3): 469-473.

Wang, Z., T., NG, T. B., Yeung, H.W., ve Xu, Codonopsis pilosula köklerinin bir polisakkarid bakımından zenginleştirilmiş hazırlama G.J. Bağışıklık etkisi. Gen.Pharmacol 199; 27 (8): 1347-1350.

Xiao, J.C., Liu, H., J. Han, D., Li, Z., Jiang, J. X., ve Qing, C [Codonopsis pilosula (Franch.) Nannf poleni koruyucu etkileri. ultrastrüktürel düzeyde karaciğer lezyonlarının üzerine]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 198; 14 (3): 42-4, 64.

Xu X. Wang, S. R., ve Lin, Q [kan staz ile koroner kalp hastalığı tedavisinde codonopsis pilosula sözlü içki Klinik ve deneysel çalışma]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 15 (7): 398-400.

Zheng T. Z. Li, W., Qu, S. Y., Ma, Y., M., Ding, Y. H., ve Wei, sıçanlarda izole gastrik kas şeritler üzerinde Dangshen Y. L. Etkileri. Dünya J Gastroenterol 199; 4 (4): 354-356.

Reid D. Çin şifa otlar bir el kitabı. Boston, MA: Shambhala, 1995.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon