clivers: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Amor del Hortelano, Amour du Hortelano, Barweed, bedstraw, Caille-Lait, Catchweed, Cleavers, Cleaverwort, Coachweed, Eriffe, ölümsüz Arkadaşlık, Gaille, Gaillet Accrochant, Gaillet Gratteron, Galyum, Galium aparine, Glouteron, Kaz Çim, ..; Tüm İsimler Amor del Hortelano, Amour du Hortelano, Barweed, bedstraw, Caille-Lait, Catchweed, Cleavers, Cleaverwort, Coachweed, Eriffe, ölümsüz Arkadaşlık, Gaille, Gaillet Accrochant, Gaillet Gratteron, Galyum, Galium aparine, Glouteron, Kaz Çim görün Goosebill, Gosling Weed, Grateron, Gratte-Langue, Kavrama Çim, Hayriffe, Hayruff, Çit-Burs, Hedgeheriff, Herbe Collante, Aşk-Man, koyun pirzola, Rièble, Robin-Çalıştır-in-the-Grass, Scratchweed, çubuk-a-Back Sweethearts; gizle İsimler

Clivers bir bitkidir. İnsanlar ilaç yapmak için yerden büyümeye parçaları kullanın; Clivers sıvı tutma azaltmak için idrar akışını geliştirmek için kullanılır. Aynı zamanda ağrılı idrara çıkma, büyümüş veya enfekte lenf düğümleri ve cilt koşulu olarak adlandırılan sedef için kullanılır; İnsanlar bazen ülser, genişlemiş bezleri, meme topaklar ve deri döküntüleri için doğrudan cilde clivers geçerlidir.

Clivers cilt inflamasyonu azaltmaya yardımcı ve dokular üzerinde kurutma (büzücü) etkisi olabilecek tanenler olarak adlandırılan kimyasallar içerir.

Yetersiz Kanıt fo; Sıvı tutulması; Ağrılı idrara çıkma; psöryazi; Büyümüş lenf nodları; Deri ülserleri; Meme topaklar; Deri döküntüleri; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için clivers etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

ağız yoluyla uygun alındığında Clivers MUHTEMELEN çoğu insan için güvenlidir. cilde uygulandığında clivers güvenli olup olmadığını bilmek yeterli bilgi mevcut değildir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve emzirme: Eğer hamileyseniz veya emzirme durumunda clivers alarak güvenliği konusunda yeterli güvenilir bilgi yoktur. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek; Diyabet: clivers dışarı sıkılır suyu diyabet etkileyebilecek bazı endişeler vardır. Eğer diyabet ve kullanım clivers varsa dikkatli eğer kan şekeri izleyin.

Şu anda CLIVERS Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

clivers uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda clivers için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Deliorman, D., à ‡ aliþ, Ã., Ve Ergün, Galium aparine F. Iridoids. Farmasötik Biyoloji 200; 39 (3): 234-235.

Ergün, F., Deliorman, D., Veliolu, A., ve Senor, Gallum’a türlerinin B. Antimikrobiyal aktiviteleri. J Fakültesi Pharm 199; 16: 7-11.

Lans, C., Turner, N., Han, T., Brauer, G., ve Boepple W. Ethnoveterinary ilaçlar British Columbia, Kanada geviş getiren hayvanlar için kullanılır. J Ethnobiol.Ethnomed. 200; 03:11.

Şener, B. ve Ergün, Galium alkaloid F. İzolasyon ve yapısal çalışmalar L. GUEDE J Fakültesi Ecz Gazi 198 aparine; 5: 33-40.

Temizer A. ve Sayın K, Ergün F ve diğ. diferansiyel puls polarografisi çeşitli Galium türlerinde toplam flavonoid belirlenmesi. J Fakültesi Pharm 199; 13: 97-104.

Tierra, M. Herb Association Üç Aylık Bülten 199; 7 (2): 10.

Tzakou, O., Couladi, M., M. ve Philianos, S. Yağ asitleri ve Galium aparine bahar ve kış örneklerinde steroller. Fitoterapia 199; 61:93.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon