çapraz eğitimi: faydaları, yoğunluk seviyesi ve daha fazlası

Çapraz aerobik karışımları tüm vücut fitness için eğitim, kuvvet eğitimi ve esneklik ile egzersiz rutin renklendirin.

aynı eski, aynı eski dışarı vuruyoruz. egzersiz Değişen sizin için daha hayırlıdır. Farklı kas gruplarını kullanarak, fitness daha yüksek bir seviyeye ulaşmak. ilginç şeyler tutulması da onunla sopa yardımcı olur.

Bir örnek çapraz eğitim programı gibi görünebilir

Ayrıca farklı egzersizleri karıştırıp – güç ve aerobik – tam vücut antremanı içine. 10 dakika yoga yapmak, sonra, örneğin, bir 30 dakikalık oturumu sırasında yürümek olabilir veya 10 dakika 10 dakika, asansör ağırlıkları için dürtmek ve. Zaman yok? kısa, 10 dakika kesimleri bölmek ve hala yarar görüyorum.

İlgi alanlarınıza dayalı egzersizler seçin. Haftanın çoğu günü orta şiddette aerobik egzersiz en az 30 dakika ve kuvvet eğitimi en az iki gün yer alır. Ayrıca her gün germe ve yoga gibi esneklik egzersizleri yapmaya çalışın.

Bir çapraz eğitim egzersiz ile yoğunluk seviyesi size kalmış gerçekten. Bu seçtiğiniz ne bağlıdır.

Sen yürüyen yerine çalıştırarak yoğunluğunu düşürmek, veya daha yüksek darbe egzersizleri yapıyor ve daha ağır ağırlıklar kullanılarak o kadar getirebilir.

Çekirdek: Evet. Sit-up, plakalar ve diğer temel egzersizleri çapraz eğitim programının bir parçası olmalıdır.

Arms: Evet. egzersiz programı vücut geliştirme bölümü pazı, triseps ve diğer kol egzersizleri el ağırlıkları kullanarak, ağırlık makineleri ya da direnç bantları içermelidir. Ayrıca, bu tür şınav olarak egzersizleri yaparak direniş için kendi vücut ağırlığını kullanmak pull-up ve sandalye dips olabilir.

Bacaklar: Evet. Bacak kasları çalışmaya lunges ve ağız kavgası gibi vücut geliştirme egzersizleri içerir. Ayrıca, çalışan merdiven tırmanma ve programın diğer aerobik bileşenlerin bazıları yaparak bacaklarını çalışacağız.

Glutes: Evet. lunges ve ağız kavgası dahil bacaklar, işe aynı egzersizler çoğu, aynı zamanda glutes için iyidir.

Geri: Evet. Eğer çekme up ve satır gibi, sırt egzersizleri dahil etmek isteyeceksiniz böylece bu, bir tam vücut egzersiz.

Esneklik: Evet. İdeal çapraz eğitim programı ısınma ile başlar ve bir soğuma streç ile sona erer. Ayrıca yoga ya da germe içerir.

Aerobik: Evet. Sizin çapraz eğitim rutin gibi çalışan, merdiven çıkma, ya da dans gibi aerobik egzersizleri içermelidir.

Güç: Evet. Bir haftada en az iki kez ağırlıkları ya da şınav gibi vücut ağırlığı egzersizleri kaldırma gibi vücut geliştirme egzersizleri yapmak gerekir.

Spor: Hayır, ama yardımcı olabilecek sporcular kendi spor için iyi bir şekil almak.

Düşük Etki: Evet. Düşük etki olmak için egzersiz uyarlayabilirsiniz. Örneğin, aerobik parçalar sırasında yerine koşmak yürümek.

Maliyet. Yok. Sen hiç para harcamadan evde kendi başınıza tren geçebilir. Yoksa bir çapraz eğitim sınıfı veya kişisel antrenörü yatırım yapabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için iyi mi? Evet. Sen fitness seviyesi için bu programı değiştirebilirsiniz. Eğer egzersiz için yeni iseniz, yürüyüş ya da yüzme gibi düşük etkili egzersiz ile yavaş yavaş başlar ve tonlama için hafif ağırlıklar kullanın. Hazır olduğunuzda yavaş yavaş daha zor hale.

Açık havada. Evet. Dışarıda, koşu veya yüzme gibi çapraz eğitim programının birçok yerinde, yapabilirsiniz.

Evde. Evet. Evinizde de dahil olmak üzere, hemen hemen her yerde tren geçebilir.

Ekipman gerekli? Hayır herhangi bir ekipman satın almak zorunda değilsiniz. Zaten ağırlıkları ve bir merdiven tırmanma makine varsa, bunları kullanabilirsiniz. Ya da evde merdiven gibi zaten şeyleri kullanın.

Ne Dr Michael Smith Says

Çapraz eğitim size şekil veya bir sonraki seviyeye kondisyonunuzu almak isteyen deneyimli bir kullanıcıta almak isteyen bir acemi ister, herkes için idealdir.

Herhangi bir iyi gelişmiş egzersiz programının omurgasını var. faaliyetlerin çeşitliliği sizin için neyin işe yaradığını seçebileceğiniz anlamına gelir.

insanlar egzersiz ile yapmak en yaygın hatalardan bir hafta sonra aynı rutin hafta tekrar ediyor. fitness seviyesi artırmak ve düzenli egzersiz tüm meyvelerini devam etmek için, vücudunuzun tahmin tutmak gerekir. Çapraz eğitim sizin için yapar.

Eğer tekrar tekrar aynı aktiviteyi yaptığınızda, aynı zamanda aşırı yaralanmalar için kendinizi ayarlayın. Çapraz eğitim de, bu sorunu çözmeye yardımcı olur.

Eğer egzersiz yapılması gerekenler tükenirse, kişisel bir eğitmen eşliğinde seans birkaç kitap çevrimiçi spor videoları izlemek, ya da bazı yeni hamle öğrenmek için egzersiz dergi okumak.

Bir tıbbi durumunuz varsa bu benim için iyi mi?

, Şekil alma kilo kaybetme, ve bina kas sadece belirli tıbbi koşulları önlemeye yardımcı değil, aynı zamanda şeker hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve kalp hastalığı için tedavi önemli bir parçası değildir.

Eğer egzersiz yeni iseniz doktorunuza danışın. Eğer OK aldıktan sonra başlamak nerede, çapraz eğitim olmalıdır. Farklı aktiviteler denemek için iyi bir yol, bu yüzden size ne gibi bulabilirsiniz. Eğer nerede başlar emin değilseniz, ipleri öğrenmek için sertifikalı kişisel antrenör ile bir oturum veya iki kaydolmak.

Eğer artrit varsa Çapraz eğitim de, mükemmel bir seçenektir. Bir parlama yaşıyorsanız eğer eklem sakinleşene kadar tabii, sen faaliyeti geri ölçekli istiyorum. Eğer doktorunuz Tamam olsun ama, egzersiz artrit eklem ağrıları tedavi etmek için kesinlikle çok önemlidir. Kilo kaybetmek için eklem dışı önemli stresi alır. Bina kas senin eklemler ve bordür ağrı için daha fazla destek sağlar. Ve esneklik egzersizleri sertliği önlemeye yardımcı olur. Çapraz eğitim size eklemlere daha fazla stres koymadan ihtiyaç faydalar sağlayan bisiklet sürme ve yüzme gibi düşük etkili aktiviteleri, eklemenize olanak verir.

Çapraz eğitim aynı zamanda bir arka ya da diz yaralanması kurtulmasına yardımcı olabilir. Erken, sen yaralanma ağırlaştırmaktadır herhangi bir faaliyeti işten isteyeceksiniz. Eğer kurtarma yoldayken Ama bir kez, ağrı azalır ve daha fazla yaralanmayı önlemek yardımcı olan kasları güçlendirmeye yardımcı faaliyetler için bakmak.

Başka bir yaralanmayı önlemek için, çapraz eğitim anahtar, böylece tekrar tekrar aynı aktiviteyi yaparak vücudunuzu overstressing değiliz.

Eğer fiziksel bir sınırlama ya da sakatlık varsa bile, sizin için çalışmak etkinlikleri bulabilirsiniz. çapraz eğitim güzelliği seçebilirsiniz egzersizler çeşitli olduğunu.

Eğer hamile iseniz, size gebelik öncesi treni kesişti? Eğer öyleyse doktorunuz Tamam dediği gibi, muhtemelen sürece, devam edebilirsiniz. Hamilelik sırasında formda kalmak sizin ve bebeğiniz için iyidir. Hatta kısa emekle biraz daha kolay doğum yapabilir. Eğer gebelikte birlikte ilerledikçe, büyük olasılıkla bazı faaliyetlerini kadar değiştirmek gerekecek. Çapraz eğitim ile bunu yapmak kolaydır.

KAYNAKLAR

AAOS: “Çapraz Eğitim.”

Egzersiz Konseyi: “Çapraz Eğitim nedir ve neden önemlidir?”

Neden Önemlidir nedir?

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …