Bizmut övgü – düzenli güç oral, rektal

Aspirin, kalp krizi, felç veya bir kan damarı kan pıhtıları tarafından engellendiğinde ortaya çıkabilecek diğer problemlerin olma olasılığını azaltmak için de kullanılabilir. Aspirin, tehlikeli kan pıhtılarının oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bununla birlikte, aspirinin bu etkisi bazı insanlarda ciddi kanama şansını artırabilir. Bu nedenle aspirin bu amaçla ancak doktorunuz tıbbi durumunuzu ve geçmişinizi inceledikten sonra kan pıhtılaşma tehlikesinin kanama riskinden daha fazla olduğuna karar verdiğinde kullanılmalıdır. Doktorunuz tarafından sipariş edilmedikçe, kan pıhtılaşmasını veya kalp krizi önlemeye yönelik aspirin kullanmayınız.

Övgü için kullanın Bizmut – Düzenli Mukavemet

Salisilatlar ayrıca doktorunuz tarafından belirlenen diğer koşullar için de kullanılabilir.

Bu ürünlerin bir kısmında bulunan kafein, baş ağrısı ağrısının veya ağrı kesilmesinin daha da hafifletilmesini sağlayabilir.

Bazı salisilatlar sadece doktorunuz veya diş hekiminizin reçetesiyle kullanılabilir. Diğerleri reçetesiz kullanılabilir, ancak doktorunuz veya diş hekiminiz tıbbi durumunuz için bu ilaçların dozu hakkında özel talimatlara sahip olabilir.

Düdük sodyum diyetindeyseniz, sağlık bakım profesyonelinizin bildiğinden emin olun. Büyük miktarda sodyum salisilatın düzenli kullanımı (artrit için olduğu gibi) diyetinize çok miktarda sodyum ekleyebilir. Sodyum salisilat, her bir 325 mg tablette 46 mg sodyum ve her 650 mg tablette 92 mg sodyum içerir.

Bu grupta veya diğer ilaçlarda ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar boyaları, koruyucuları veya hayvanlar gibi başka alerji türleriniz varsa ayrıca sağlık profesyonelinize de söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Çocuğunuzun doktoruyla ilk kez konuşmadan, ateş, virüs enfeksiyonu, özellikle grip veya su çiçeği belirtileri olan bir çocuğa veya bir gence bir aspirin veya başka salisilatlar vermeyin. Salisilatlar çocuklarda Reye sendromu ve özellikle de grip veya suçiçeği nedeniyle bir virüs enfeksiyonunun neden olduğu ateşli ergenlere ciddi bir hastalığa neden olabilir, bu çok önemlidir.

Bazı çocuklar düzenli olarak aspirin veya başka bir salisilat kullanmaları gerekebilir (artrit için olduğu gibi). Bununla birlikte, çocuğunuzun doktoru bir ateş veya bir virüs bulaşmasının başka belirtileri ortaya çıkarsa ilacın bir süre durdurulmasını isteyebilir. Bunu çocuğunuzun doktoruyla görüşün, böylece çocuğunuz hasta olursa ne yapacağınızı önceden bileceksiniz.

Diyetin Önemi

Virüs enfeksiyonu çekmeyen çocuklar, özellikle ateşleri varsa veya kusma, ishal veya terleme nedeniyle vücut sıvısını büyük oranda kaybettiyse salisilatların etkilerine karşı daha hassastırlar. Bu, tedavi sırasında yan etkilerin ortaya çıkma ihtimalini artırabilir.

Yaşlılar özellikle salisilatların etkilerine karşı hassastırlar. Bu, tedavi sırasında yan etkilerin ortaya çıkma ihtimalini artırabilir.

Salisilatların insanlarda doğum kusurlarına neden olduğu gösterilmemiştir. İnsanlardaki doğum kusurları üzerine yapılan çalışmalar aspirin ile yapılmış ancak diğer salisilatlarla yapılmamıştır. Bununla birlikte, salisilatlar hayvan çalışmalarında doğum kusurlarına neden olmuştur.

Bazı raporlar, hamilelikte geç aspirinin fazla kullanılması, yenidoğan ağırlığında ve fetüsün veya yeni doğan bebeğin ölümüne neden olabilir. Bununla birlikte, bu raporların anneleri, genellikle tavsiye edilenlerden çok daha fazla miktarda aspirin kullanıyordu. Genellikle tavsiye edilen dozlarda aspirin kullanan annelerin çalışması bu istenmeyen etkileri göstermemektedir. Bununla birlikte, hamilelikte geç salisilatların düzenli olarak kullanılması fetusta veya yeni doğan bebekte kalp veya kan akımı üzerine istenmeyen etkilere neden olabilir.

Gebeliğin son 2 haftasında salisilatların, özellikle de aspirinin kullanımı, doğumdan önce veya doğum sırasında veya yenidoğan bebeğinde fetusta kanama sorunlarına neden olabilir. Ayrıca, gebeliğin son 3 ayında salisilatların aşırı miktarda kullanılması gebelik süresini artırabilir, emeği uzatabilir, doğum sırasında diğer problemlere neden olabilir veya doğumdan önce, doğum sırasında veya doğum sonrasında ciddi kanamalara neden olabilir. Doktorunuz tarafından sipariş edilmediği sürece gebeliğin son 3 ayında aspirin kullanmayınız.

İnsanlar üzerindeki çalışmalar, kafeinin (bazı aspirin ürünlerinde mevcut) doğum kusurlarına neden olduğunu göstermedi. Bununla birlikte, hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar kafeinin çok büyük dozlarda verildiğinde doğum kusurlarına neden olduğunu göstermiştir (günde 12-24 fincan kahvede bulunana eşit miktarda).

Salisilatlar anne sütüne geçer. Hemşirelik bebeklerinde salisilatların sorun yarattığı bildirilmemesine rağmen artrit (romatizma) gibi düzenli olarak büyük miktarlar alınıyorsa sorunların ortaya çıkması mümkündür.

Kafein anne sütüne küçük miktarlarda geçer.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilaçlardan herhangi birine sahip olduğunuzda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı sağlık profesyoneliniz tarafından bilhassa bilmek önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu sınıftaki ilaçları aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak önerilmez. Doktorunuz bu sınıfta bir ilaçla tedavi etmemeye veya aldığınız diğer ilaçların bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Bu sınıftaki ilaçları aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı, bu sınıftaki ilaçların kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, salisilat içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Övgü Bismuth – Regular Strength için özel olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Yemekten sonra veya gıdalarla (enterik kaplı kapsüller veya tabletler ve aspirin fitilleri hariç) bu ilacı mide tahrişini azaltmak için kullanın.

Bu ilacın tablet veya kapsül formlarını bir tam cam (8 ons) su ile alın. Ayrıca, ilacı yuttuktan sonra yaklaşık 15-30 dakika boyunca yatmayın. Bu, yutma sorununa yol açabilecek tahrişi önlemeye yardımcı olur.

Aspirin alan hastalar (tamponlu aspirin ve / veya kafein içeren ürünler dahil)

Aspirin fitilleri kullanmak

Övgü Kullanmadan Önce Bizmut – Düzenli Mukavemet

Kolin ve magnezyum salisilatları (örn. Trilisat) oral çözelti almak için

Enterik kaplı sodyum salisilat tabletleri almak

Doktorunuz veya diş hekiminiz tarafından aksi belirtilmedikçe

Artrit (romatizma) için kullanıldığında, bu ilacın size yardımcı olması için doktorunuz tarafından düzenli olarak alınması gerekir. Bu ilacın tüm etkilerini hissetmeden önce 2-3 hafta veya daha uzun sürebilir.

Bu sınıftaki doz ilaçları farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilaçların ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Salisilatın Doğru Kullanımı

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Şu anda aldığınız reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) reçeteli ilaçların etiketlerini kontrol edin. Herhangi birinde aspirin veya diğer salisilatlar (bizmut subsalisilat [örn. Pepto-Bismol] veya salisilik asit veya başka bir salisilat içeren herhangi bir şampuan veya cilt tıbbı dahil) varsa, sağlık uzmanınıza danışın. Bu ilaçla birlikte kullanmanız ya da kullanmanız aşırı dozlara neden olabilir.

Salisilatları uzun süre (üst üste üst üste 5 gün veya yetişkinlerde üst üste 10 gün) alacaksanız, doktorunuz düzenli ziyaretlerde ilerlemenizi kontrol etmelidir.

Ciddi yan etkiler bu tıbbın tedavisi sırasında ortaya çıkabilir. Bazen ciddi yan etkiler herhangi bir uyarı yapılmadan ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, yüz, parmak, ayak ve / veya alt bacaklarda şişme, şiddetli mide ağrısı, siyah, katran dışkısı ve / veya kahve veya meyve gibi kahve veya materyal kusması gibi olası uyarı işaretleri, olağandışı kilo alımı Ve / veya cilt döküntüsü. Ayrıca, göğüs ağrısı, göğüste sıkışma, hızlı veya düzensiz kalp atışı veya cildin alışılmadık şekilde kızarması veya sıcaklığı gibi ciddi kalp sorunlarının belirtileri ortaya çıkabilir. Bu ilacı almayı bırakın ve bu uyarı işaretlerinden herhangi birini fark ederseniz derhal doktorunuza danışın.

Doktorunuzla veya diş hekiminizle görüşün

Kalp krizi, inme veya kan pıhtılaşmasının neden olduğu diğer problemleri azaltmak için aspirin alan hastalar için

Övgüleri Kullanırken Önlemler Bizmut – Düzenli Mukavemet

Övgüye Bizmut – Düzenli Güç Yan Etkiler

Bazı diğer ilaçları bir salisilat ile birlikte kullanmak istenmeyen etkilerin ortaya çıkma ihtimalini artırabilir. Risk, her tıbbın her gün ne kadar aldığına ve ilaçları birlikte toplamaya ne kadar bağlı olduğunuza bağlı olacaktır. Doktorunuz sizi bu ilaçları düzenli olarak birlikte almaya yönlendirirse, talimatlarını dikkatle izleyin. Bununla birlikte, doktorunuz sizi böyle yapmadığına ve ilerlemenizi izlemediği sürece, aşağıdaki ilaçlardan hiçbirini salisilat ile birlikte almayınız. Birkaç günden fazla süreyle

Diyabetik hastalar için

Diş hekimliği dâhil herhangi bir cerrahiden önce 5 gün boyunca aspirin kullanmayın, aksi takdirde doktorunuz veya diş hekiminiz tarafından yönlendirilmedikçe. Bu süre içinde aspirin almak kanama sorunlarına neden olabilir.

Tamponlu aspirin, kolin ve magnezyum salisilatlar (örn., Trilisat) veya magnezyum salisilat (örn., Doan’s)

Selüloz içeren bir müshil alıyorsanız, müshil ilacı almadan önce veya sonra en az 2 saat salisilat kullanınız. Bu ilaçları birbirine çok yaklaştırmak salisilatın etkilerini azaltabilir.

Bu ilacı ağız yoluyla alan hastalar için

Aspirin fitilleri kullanan hastalar için

Salisilatlar, bazı tıbbi testlerin sonuçlarına müdahale edebilir. Herhangi bir tıbbî test yapmadan önce, bu ilaçlardan herhangi birini bir hafta içinde almışsanız, sorumlu doktora söyleyin. Mümkünse ilacın testten önceki hafta alınabileceğini öğrenmek için önce doktora danışmak en iyisidir.

Kafein içeren ürünlerden birini alan hastalar için

Siz veya başkasının aşırı dozda kalmış olabileceğini düşünüyorsanız, hemen acil yardım alın. Bu ilaçların doz aşımı yapılması bilinç kaybına veya ölüme neden olabilir. Doz aşımı belirtileri, konvülsiyonlar (nöbetler), işitme kaybı, karışıklık, kulaklarda çınlama veya uğultu, şiddetli uykulu olma ya da yorgunluk, şiddetli heyecan ya da sinirlilik ve hızlı ya da derin nefes alma sayılabilir.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal acil yardım alın

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.