Astım sınıflandırılması – konu genel bakış

Ulusal Astım Eğitim ve Önleme Programı olarak astım sınıflandırılmış olan

“Karda şık” çocuğunuzun yorumuyla daha gibi geliyor “karda hırıltı,” Eğer tatil burada olduğunu biliyorum. Bu anne-babalar, bodrum dışında tozlu dekorasyon sürükleyin yaşam odası-ortasında geçen yaz kalıp ve polen yüklü canlı ağaçları plop ve Noel sabahı yeni bir yavru kedi ya da köpek yavrusu ile onların çocukları sürpriz ne zaman, yine yılın bu zamanı. Sonuçta, tatil astım bereket çocuklar için tetikler vardır; “Her bireyin astım tetikleyicileri, farklılık” …

tedavi olmadan aşağıdakilerden herhangi doğruysa Astım aralıklı olarak kabul edilir

tedavi olmadan aşağıdakilerden herhangi doğruysa Astım hafif persistan olarak kabul edilir

tedavi olmadan aşağıdakilerden herhangi doğruysa Astım kalıcı ılımlı olarak kabul ediliyor

tedavi olmadan aşağıdakilerden herhangi doğruysa Astım ciddi kalıcı olarak kabul edilir

Sizin veya çocuğunuzun inatçı astımı (hafif, orta veya şiddetli) sahiptir ve uygun tedavi alıyorsa, tedavinin amacı da aralıklı astım gibi yalnızca sık meydana böylece belirtileri kontrol etmek olmalıdır.

Kişiselleştirilmiş Eylem Planı almak için Astım değerlendirmesini alın

Aralıklı; kalıcı hafif; kalıcı Orta; kalıcı ağır.

Sınıflandırma tedavi öncesi semptomlara dayanmaktadır; Sınıflandırma zamanla değişebilir; herhangi bir kategoride bir kişi ağır astım atakları olabilir; 4 yaşına küçük çocuklarda astım teşhis etmek zor olabilir. Ve semptomları büyük çocuk veya yetişkin astım farklı olabilir.

Semptomlar (nefes almada zorluk, hırıltılı solunum, göğüste sıkışma ve öksürük; az 2 gün bir hafta Meydana normal faaliyetlerine engel etmeyin.

Semptomlar haftada en fazla 2 gün meydana ama her gün meydana gelmez; Saldırılar günlük aktivitelere engel; Gece semptomları 3 ila 4 kez ayda ortaya çıkar; kişi astım krizi sahip değilken Akciğer fonksiyon testleri normaldir. Bu testlerin sonuçları,% 80 ya da beklenen değer daha fazlası ve öğleden sonra sabah (PEF% 20 ila% 30 arasında değişir), küçük bir miktar değişiklik gösterebilir.

Semptomlar günlük oluşur. İnhale kısa etkili astım ilacı her gün kullanılır; Semptomlar günlük aktivitelere engel; Gece belirtiler 1 kez bir hafta daha ortaya, ama her gün olmaz; Akciğer fonksiyon testleri (beklenen değerin% 80’inden az fazla% 60) anormal olan ve PEF öğleden sonra sabah% 30’dan fazla değişmektedir.

Belirti; Her gün boyunca meydana gelen; Ciddi günlük fiziksel faaliyetlerini sınırlamak.

da; Gece